Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
léčba radioaktivním jódem 
Autor Zpráva

Včera jsem byla na endokrinologii a moc mě nepotěšili, i když jsem v současné době stabilizovaná díky Carbamizolu, nelze prý tento lék brát věčně, a proto mně pan doktror nabídl dvě nikterak lákavé možnosti další léčby štítné žlázy: operace nebo radioaktivní jód. Stál někdo před stejnou volbou? Jak jste se rozhodli a s jakým výsledkem?
Berete někdo taky Carbamizol, jak dlouho?

sob 16. úno 2008 10:43:26

Darjo, vlastní zkušenost díkybohu naštěstí nemám (aspoň tu štítnici mám OK), ale v okolí mám několik známých- většinou mladších pacientů, kde se po stabilizaci dává přednost operativnímu řešení. Po tyreidektomii jsou na substituční léčbě, stabilizovaní, bez potíží. Komplikaci v podobě nechtěné paratyreidektomie (odnětí příštitných tělísek) a parézy n.reccurens s nutností dlouhodobé tracheostomie- obě komplikace jsem viděla u jedné starší obézní pacientky s retrosternálně uloženou strumou. Léčba radiojódem mi přijde snad ještě náročnější- hlavně psychicky, a pokud je mi známo, u některých pacientů stejně bývá nakonec nutno přistoupit k operativnímu řešení. Takže kdyby se to týkalo mě a mohla se rozhodnout, spíše bych volila operaci...

sob 16. úno 2008 12:40:57
Darjo,
ja bych take volila operaci (sama jsem po ni nejakych 14let), jsem pochopitelne na substituci Euthyroxem, hodnoty mam v poradku. Mela jsem ale snizenou funkci SZ a nakonec se mi zacala delat polycysticka struma, takze to slo ven vsechno.
Znamy se leci radioaktivnim jodem, protoze mu nebyla zavcasu udelana operace, vyoperovali mu ji az pozde, nepovedlo se vyndat celou a ted ma velke problemy (nejak mu ty zbytky SZ koluji telem a najednou mu treba rostou v plici).
Rozhodne je lepsi stitnou zlazu vyoperovat dokud nejsou komplikace a dokud to jde, protoze se bez ni da zit, zit docela v pohode, jen rano si zobnout jeden prasek.

ned 17. úno 2008 0:49:22
Ahoj Darjo,

já měla taky carbimazol, bylo mi 14 let, barla jsme ho do svých 17 větší množství a pak rok nižší, od 18 let, rok 1998, jsem zase začala být na carbimazolu, do roku 2000, to mi lékař řekl, že to musí jít všechno pak ven, díky výsledkům a taky díky tomu carbimazolu, tak jsme ve 20 do toho šla, těď jsme samo na substituci euthyroxu, je pravda, ža asi rok po operaci se mi upravovaly inzulíny, ale teď jsme v pohodě, teda ťukám, :). Takže bych volila tu operaci.
Vím taky z praxe, když jsme byly v nemocnici, že lidé kteří projdou radioaktivním jódem, tak nějaký čas nemají moc přicházet k menším dětem, jako miminkám a je to docela na psychiku, i když co v dnešní době není.Tak já bych se rozhodla , kdyby mně dal lékař na výběr,tak tu operaci.

ned 17. úno 2008 1:34:08
Darjo, terapie Carbimazolem je opravdu přechodné řešení, po dlouhodobém užívání se popisují poruchy krvetvorby..
Na výběr máte terapii radiojodem,která většinou obnáší 4-6 týdenní hospitalizaci na oddělení nuklerální medicíny, poté je samozřejmě nutné brát Euthyrox.
Pak operační řešení, celková nebo částečná thyreidectomie,opět s následnou substitucí hormonů štítné žlázy..
Při operaci jsou rizika,jak píše Hanina,ale pokud zvolíte pracoviště,kde tyto výkony dělají jako " na běžícím páse",rizika se minimalizují..
Záleží na Vás..
D.Samková

ned 17. úno 2008 8:26:39

Moc děkuji za názory. Asi si budu muset hodit korunou. Vzhledem k tomu, že mě živí hlas, mám trochu z operace obavy. Je pravda, že mně lékař říkal, že v případě mladých žen je operace nejvhodnější. Do této kategorie už ale nepatřím a zvětšení štítnice je minimální, proto mi doporučil ten jód. Rozhodně ale nebyla řeč o několikatýdenním pobytu, mluvil jen o týdnu. Tak se budu muset ještě řádně informovat. No, mám zase o čem přemýšlet.

ned 17. úno 2008 11:21:08
Darjo,nechci Vás mystifikovat.
Třeba má Váš lékař kontakt na nějaké superrychlé pracoviště..):
Každé má zřejmě jiné délky pobytů, já mám zkušenost s těmi kolem měsíce.
D.Samková

pon 18. úno 2008 8:17:53

Já též žila v domnění, že pobyt na ONM trvá cca měsíc a déle. Pak jsem se ale setkala s pacientem, který byl hospitalizován cca týden, po propuštění se měl vyhýbat kontaktu s dětmi. Kde to pracoviště je, si ale nevzpomínám.
H.

pon 18. úno 2008 14:15:41
Tak znamy chodil do Thomayerovky do Krce a myslim, ze vzdy 14dni tam "v podzemi" a pak 14dni doma, ale jeste se zeptam.

pon 18. úno 2008 18:31:52
jsem 4 tydny po lecbe radioaktivnim jodem ale citim se porad stejne jako i predtim jsem stale vic unavena boli mne nohy hodne se potim a nahmatala jsem si v podpazi malou bulku ktera mne asi tyden bolela ted uz neboli ale je vetsi a je tvrda co mam delat je mi 41 let ale nekdy se citim jako starena.

úte 06. led 2009 16:15:05
Tak s bulkou rozhodně k doktorovi a s depkou možná taky. Nebuď smutná, 41 je krásný věk.

úte 06. led 2009 18:55:07

Soňo, já jsem léčbu absolvovala před půl rokem. Bylo mi řečeno, že po zákroku odumírání funkce štítné žlázy může trvat i několik let, takže do té doby hladina hormonů může kolísat a také se měnit dávka léků. Mně nasadili léky (Eurythox) až po 2 měsících, tehdy mi taky dělali krevní testy a štítná žláza fungovala normálně.
Ty už máš nasazenou nějakou léčbu? Já jsem naštěstí žádné mimořádné stavy na sobě nepociťovala, tedy kromě doby kolem záchytu hyperfunkce.
Tak se neboj, ono se to srovná, ale může to ještě chvíli trvat.

úte 06. led 2009 19:08:30

Dnes mám obzvlášť skvělý den - samozřejmě beru Euthyrox.

úte 06. led 2009 19:32:35
Dobrý den před Vánoci loňskoho roku my byla zjištěna porucha štítné žlázy Hyperfunkce.....beru Carbimazol, ale můj stav se nelepší ...při dnešní vyšetření a z výsledků krve lékař usoudil, že bude potřeba změnit léky a také mi nabídnul radiojod, ale o tom hovořil jako o drastické metodě...mám hodně malých dětí a nevím co bude pro mně lepší....říkal, že leky mi žlázu jen sklidní a pak budu muset bud operaci nebo jod absolvovat...prosím o Vaše názory...díky Liba

úte 10. úno 2009 13:12:51

Líbo, pan doktor má bohužel pravdu. Mně sice Carbimazol zabral, ale bylo mi řečeno, že jeho dlouhodobé užívání není možné, protže působí změny krevního obrazu. Není tedy jiná cesta než odstranit štítnou žlázu a dostat se do hypofunkce, kde je možná doživotní léčba léky. Já jsem nakonec absolvovala radiojód, jak píšu viz výše. S těmi dětmi ale může být problém, protože ty by měly být od tebe nějakou dobu izolovány vzhledem k radiaci. Doporučuji vše předem důkladně s lékařem probrat, případně se informovat přímo na oddělení, kde léčbu radiojódem provádějí - ambulantní endokrinolog nemusí mít nejpřesnější informace.

úte 10. úno 2009 19:33:48
Dobrý den,zcela náhodou jsem najela na tyto stránky a řekla jsem si,že se tedy musím podělit o zkušenosti.Jsem po operaci štítné žlázy již od roku 1991,celou ji odstranili,protože biopsie byla pozitivní.Měsíc po operaci jsem byla hospitalizovaná na klinice nukleární medicíny v Olomouci k léčbě radiojodem,poté po třech měsících,pak po půl roce a tak se tyto intervaly prodlužovaly.Radiojodem se musí spálit buňky,které chirurg odstranit nemůže.V současné době jsem na této klinice stále pod kontrolou,ale hospitalizace již probíhá až po šesti letech pro kontrolu.Jednou za půl roku ambulantně na odběr a napsat léky.Užívám Euthyrox 150 jednou denně.Všechno se to dalo vydržet a dokonce jsem během té doby porodila druhého syna,kterému je nyní 15 let.Tak se nebojte!Touto cestou musím pochválit kliniku nukleární medicíny v Olomouci.

čtv 12. bře 2009 12:56:40
Zdravím jsem natom úplně stejně,dvanást let beru carbimazol,teď se mi zbláznily hodnoty.Rozhoduji co podniknu,vůbec se mi do ničeho nechce,pokusím se léčit homeopatíí,mojí známé zabrala.Jde o to na jak dlouho.Úplně Vás chápu,dá to hodně zabrat.Přeji vše dobré Alena

čtv 28. kvě 2009 15:45:08
Dobrý den! Před rokem mi byl zjištěn uzlík v levém laloku okolo 14 mm a doporučena léčba Euthyroxem. Byla mi též provedena punkce štítné žlázy a dopadla dobře. Paní doktorka stále trvá na odstranění, ale mě jinak štítnice funguje v normě a Euthyrox mi nedělá dobře, klepu se a potím a mám rozhozenouo psychiku. Přestala jsem ho brát, protože prý ať beru alespoň 25 mg denně na supresivní léčbu. Zajímá mne, zda mám podstoupit chirurgický zákrok nebo proč mi není nabídnuta léčba radioaktivním jódem? Věnuji se zpěvu a nechci přijít o hlas. Děkuji za případnou pomoc a radu.Lenka

úte 16. čer 2009 11:53:17

Můj úplně laický názor: Léčba radioaktivním jódem likviduje jen funkci štítné žlázy, ale samotnou (včetně uzlíku) neodstraní. Proto asi v tvém případě je řešením radikální chirurgický zákrok.

stř 17. čer 2009 16:32:49
Lenko,velice záleží,jaký byl výsledek histologie.
Zda se jedná o běžný adenomek,afunkční,hypo nebo hyperfunkční.
Od toho se odvíjí další terapie a event .další chirurgický či jiný postup..
To,že Váš lékař trvá na odstranění má jistě nějaký důvod..
D.Samková

ned 21. čer 2009 20:25:31
prosim jaka je uspěšnost lečby u chlapú a u žen jeto pro muže vic nebezpečne ja mam zvětšenou š z 5 ,6 děkuji

čtv 02. črc 2009 17:49:31
Ahoj,
jsem moc ráda, že jsem Vás objevila.
Jsem po operaci ŠZ s doporučením na další léčbu - radioaktivním jódem. První informace o jejích okolnostech - izolace, prý 2 měsíce...atp.mne vyděsily.
I když pořád ještě nejsem rozhodnutá pro, říkám si, že bych si měla vážit toho, že vůbec nějaká možnost léčby ještě existuje, vždyť je pořád tolik nemocí, kde nemají lékaři co nabídnout...
Pomohlo mi přečíst si, že existují i jiní, kteří stojí před stejnou volbou jako já - a že se s ní i podobně potýkají...

Ať už se rozhodnete jakkoli, přeju Vám všem, ať jste s tím zpětně spokojeni. A držte mi, prosím, palce.

Dík.
Jolana

stř 19. srp 2009 17:12:17
Ahoj všichni, jsem ráda, že jsem ojevila tyhle stránky. Stojím před rozhodnutím, zda podstoupit léčbu radioaktvním jódem. Užívám už téměř 10 let Propycil, léčím se na hyperfunkci. Jsem stabilizovaná, problémy nemám skoro žádné, ale pan doktor trvá na léčbě radiojodem, protože z výsledků vyšetření - ultrazvuk, odběry, scintigrafie - není důvod k odstranění ŠŽ chirurgicky. Propycil už déle užívat nemůžu a tak je to takový začarovaný kruh - se kterým si neumím sama poradit. Budu vděčná za jakoukoliv radu a zkušenost s touto formou léčby. Darji bych se chtěla zeptat, kde se léčila. Mně pan doktor doporučil Blansko. Předem děkuji a všechny, kdo svůj problém vyřešili, zdravím. Jiřina

čtv 20. srp 2009 12:32:42

Jiřino, radioléčbu jsem absolvovala loni v červnu ve fakultní nemocnici v Hradci Králové. Můj pobyt trval pouhých 5 dní. První den (pondělí) mi udělali všechna vyšetření,na základě nich stanovili dávku, kterou jsem druhý den vypila a pak jsem byla v přísné izolaci. V Hradci je oddělení velmi dobře vybavené, měla jsem svůj pokoj se sociálním zařízením, televizí i telefonem, však jsem to tu už na jiném místě psala, skoro jako prázdninový apartman ale bez toho moře:-) Musela jsem hodně pít, aby se ze mě radioaktivita rychle vyplavila. Ve čtvrtek mě dozimetrem přeměřili a v pátek jsem šla domů do domácí karantény, která trvala 14 dnů. Po měsíci jsem byla v poradně, kde mi nasadili euthyrox a toť vše. Nyní chodím každý čtvrt rok na kontrolu a podle krevního vyšetření mi upravují dávky. Já tenhle způsob léčby můžu jen doporučit, ale asi bych zvolila nějaké nadstandardní zařízení.

čtv 20. srp 2009 14:23:49
díky moc, o tom zařízení budu ještě uvažovat, to Blansko je pro mne nejlépe dostupné. Jsem moc ráda, že existuje tahle diskuze, protože přece jenom lékař ti podá informace z jeho hlediska a názory léčených a vyléčených jsou k nezaplacení.

pát 21. srp 2009 10:06:58
Sestra je právě po operaci štítné zl, vzaly ji celou a ted jí řekli, že tam byl zapouzdřený zhoubný nádor a že musí na lečbu radioakt.jodem a měsíc předtím vysadit prášky a že jí bude hodně zle.
Máte s tím prosím někdo zkušenost.Děkuji předem a všem přeji hodně zdraví

pát 06. lis 2009 20:41:51
Carbimazol
Bral jsem tento lék zhruba dva roky. Poté mi doktor řekl, že tento lék se přestal vyrábět, protože našli nějaké skryté negativní účinky.

pát 13. lis 2009 22:30:36
jsem ráda, že jsem tuhle stránku našla. Na poruchu štítné žlázy mi přišla náhodou při pravidelné roční kontrole moje obvodní lékařka loni v lednu. Objednala jsem se na endokrinologii a hledala poznatky na internetu o hyperfunkci štíté žlázy. Již při první návštěvě u endokrinoložky, mě lékařka zarazila, že nemám hledat blbosti na internetu, nasadila mi léky s tím, že si mne připraví na operaci. Dost mě to vyděsilo. Během 5 měsíců jsem se spravila o 6 kg. Když jsem se dovolila na toto téma ozvat, bylo mi řečeno, že je tu proto aby mne léčila, a ne hlídala mou váhu. A že si na příští návštěvě domluvíme termím operace. Jelikož se mi toto jednání přestalo líbit, a již několik let mám opakované problémy s hlasivkami, našla jsem si jinou endokrinoložku. Ta mi napsala jiné léky, poradila s úpravou stravy a já od loňského srpna zhubla zpět na svou váhu a lépe se cítím.Operace mne stejně ale nemine, jelikož výsledky jsou v určitých období špatné. Z důvodu mých problémů s hlasivkami, mi má lékařka ale doporučila léčbu radioaktivní látkou v nemocnici v Ústí nad Labem, jelikož tam to mám nejblíže. V nemocnici si prý pobudu 5 dnů. Jsem ráda, že jsem si tady přečetla zkušennosti lidí, kteří tuto léčbu podstoupili. Člověk se pak jinak rozhoduje.

stř 05. kvě 2010 0:39:30
Chtěla bych se zeptat, má-li někdo zkušenost s léčbou radiojodem kvůli hypertyreöze štítné žlázy ve FN Hradec Králové.
Dva roky jsem na Carbimazolu, nyní v kombinaci s Letroxem.Mám se podrobit této léčbě.
Děkuji

sob 23. říj 2010 21:36:32

Vlasto, o pár příspěvků výše popisuji svoji zkušenost s radiojódovou terapií v HK, ale znovu jsem ti to zkopírovala:
"Radioléčbu jsem absolvovala v červnu 2007 ve fakultní nemocnici v Hradci Králové. Můj pobyt trval pouhých 5 dní. První den (pondělí) mi udělali všechna vyšetření,na základě nich stanovili dávku, kterou jsem druhý den vypila a pak jsem byla v přísné izolaci. V Hradci je oddělení velmi dobře vybavené, měla jsem svůj pokoj se sociálním zařízením, televizí i telefonem, však jsem to tu už na jiném místě psala, skoro jako prázdninový apartman ale bez toho moře:-) Musela jsem hodně pít, aby se ze mě radioaktivita rychle vyplavila. Ve čtvrtek mě dozimetrem přeměřili a v pátek jsem šla domů do domácí karantény, která trvala 14 dnů. Po měsíci jsem byla v poradně, kde mi nasadili euthyrox a toť vše. Nyní chodím každý čtvrt rok na kontrolu a podle krevního vyšetření mi upravují dávky. Já tenhle způsob léčby můžu jen doporučit."
Pokud budeš chtět vědět další podrobnosti, ozvi se.

ned 24. říj 2010 9:56:49
Nadbytek hormónú štítné žlázy lze snížit brómem.

čtv 27. led 2011 15:14:29

A nedostatek hormónu štítné žlázy lze zvýšit čím ?

pát 28. led 2011 17:33:05
Hm,tak teď už vím,proč se na vojně říkalo,že se do čaje dává brom.Né proto,aby se tlumil u vojáků pohlavní pud,ale aby se snižoval nadbytek hormonů ve štítnici.Pane jo,člověk se furt učí!

sob 29. led 2011 11:17:00
Nedostatek se snad léčí umělým dodáním toho hormonu. Třeba tím Euthyroxem.

sob 29. led 2011 16:44:00
Liduško,nevím jestli se Tvůj dodatek týká mé úvahy(ale z dřívějška si myslím že jo),ale já tam reagoval na poznámku o SNIŽOVÁNÍ.

sob 29. led 2011 17:30:22
Ahoj..
Je tady toho fakt moc... Já jsem po operaci cysti z ktere mi zjistili že mám nádor zhoubný na SZ, takže další operace a pak jód :) dočetla jsem se toho spousty, ale nikde neni jak člověku je... Slyšela jsem že je unavený ? A taky se všude píše že se nesmí k dětem, ale jak se to dělá když mám doma miminko ? Děkuju za odpovědi :)

úte 26. črc 2011 8:28:15
Loni jsem tu psala, ( viz výše), že mám jít na léčbu radioódem. Jelikož jsem nečekaně změnila ošetřující lékařku, absolvovala jsem tuto léčbu až nyní.
Byla jsem v nemocnici v Ústí n.L. Personál skvělý, pokoje taktéž. Byla jsem jak na dovolené. Popíšu též léčbu. V dubnu jsem byla na 5 dnů v nemocnici, kde jsem polkla tabletu, a po té mi prováděli měření, jak silnou tabletu objednat. Pak jsme se domluvili na možném nástupu léčby. ( ten byl zhruba za 3 týdny). pondělí jsem nastoupila do nemocnice, v úterý mi dali polknout tabletu a od té doby jsem byla do pondělka na izolaci. Na pokoji jsem ale měla TV, varnou konvici, krásný výhled do parku. Po týdnu mi provedlli měření, které dopadlo dobře a já měla i vycházky. Byla jsem opravdu jak na dovolené. Po této léčbě mi sice začali padat vlasy, ale cítila jsem se dobře, Thyrozol mi byl snížen na 1/2 denně. Nyní poprvé jsem začala pociťovat větší únavu a slabost. Otoky po očima, tak jsem hned navštívila svou lékařku, a přinesla výsledky krve. Thyrozol okamžitě vysazen, a změněn na Letrox 100. Lékařka mi řekla, že je to normální stav, a do 14 dnů by se vše mělo srovnat. Tak uvidím a samozřejmě vás budu dále informovat.

ned 31. črc 2011 19:34:14
Shanim nekoho, kdo absolvoval lecbu radioaktivnim jodem v nemocnici v Ostrave. Za mesic mam nastoupit a rada bych mela nejake konkretni informace hlavne ohledne delky pobytu. Jinak mam celkem velke obavy z izolace... Diky moc

čtv 01. zář 2011 9:05:08

Ahoj Dito. Léčby se neboj, vážně to nic není. Dostaneš polknou 1 tabletu. Jen je nutné se několikrát denně sprchovat, denně si mýt vlasy a hodně pít, aby se jód odplavoval. A ta izolace se dá zvládnout. ( mě trvala jen týden), další dny jsem již mohla ven. Nevím, jak je to v Ostravě, ale já měla na pokoji vše. I lednici, varnou konvici, kde jsem si mohla uvařit čaj, nebo kávu. Byla tam televize a já měla sebou svůj počítač.
Dnes jak jsem psala užívám Lotrex100. Cítím se dobře, jen si musím hlídat jídelníček. Ten jsem si trochu upravila a snažím se jíst 5x denně, ( ale to mi nedělá problém ) jinak mi jde váha okamžitě nahoru. Největší vliv měla tato léčba u mě na vlasy. Ty mi stále ještě padají. S tím počítej, že ti padat budou, a prý trvá nějakou dobu, než se to srovná. Užívala jsem Panthenol tobolky, trochu se to zlepšilo, ale nyní jsem se k němu vrátila. Na další kontrolu jdu až v prosinci.
Dej mi pak vědět, jak jsi vše zvládla. Jiřina

sob 24. zář 2011 12:27:10
Diky moc za zpravicku. Uz jsem s tim nejak srovnana, ale bojim se trochu te vahy... A pribrala jsi hned nebo postupne? Je to tak, ze ted mas snizenou funkci sz? Nedokazou to trefit akorat, ze zustane funkce normalni? No, nejak to dopadne... D.

úte 27. zář 2011 14:25:54
Ahoj Dito, No nevím jestli sníženou, ale naposled mi nepracovala vůbec. Teď už se cítím lépe, můžu normálně žít, nejsem tolik unavena. Vlasy mi ale stále padají, dost se mi lámou nehty a s váhou jsem jako na houpačce. Jeden den mám necelých 53 kg, takže jásám a druhý den skoro o kilo víc. A to se fakt hlídám a dost cvičím. Přidám teď k posilovně aerobku a uvidím. Musím počkat na prosinec na výsledky, podle nich si zkusím promluvit s lékařkou. Tu mám fakt skvělou. Dá se s ní diskutovat a všechno mi vysvětlí a i mě vyslechne. Už jsi po léčbě? Napiš mi jak až budeš doma a jak se cítíš. Držím ti palce. Jiřina

stř 05. říj 2011 15:03:42
Ahoj Jirino, dekuji za zpravy, ted si jeste uziju vikend doma a v pondeli nastupuji, takze to mam porad jeste pred sebou. Pokud mi bude fungovat pripojeni i tam, urcite se ozvu z prubehu lecby. Ja mela po celou dobu nemoci problemy s padanim vlasu a s pevnosti nehtu. To byla celkem hruza, porad jsem brala nejaky kremik a tak, ale nic nepomahalo. Ono to vsechno rychle zpracovala ta stitna zlaza a v podstate bez uzitku pro telo, takze skoda penez. Snad se to zlepsi! Jinak se ted citim dobre, ale mozna je to jen obrana proti nemocnici. Vsak tam mi stejne udelaji vsechna vysetreni znovu, takze kdyby to bylo zbytecne, tak by me prinejlepsim vratili domu, ale to je jen moje takova vize....
Mej se hezky
D.

pát 07. říj 2011 14:53:08
Ahoj Jirino, dekuji za zpravy, ted si jeste uziju vikend doma a v pondeli nastupuji, takze to mam porad jeste pred sebou. Pokud mi bude fungovat pripojeni i tam, urcite se ozvu z prubehu lecby. Ja mela po celou dobu nemoci problemy s padanim vlasu a s pevnosti nehtu. To byla celkem hruza, porad jsem brala nejaky kremik a tak, ale nic nepomahalo. Ono to vsechno rychle zpracovala ta stitna zlaza a v podstate bez uzitku pro telo, takze skoda penez. Snad se to zlepsi! Jinak se ted citim dobre, ale mozna je to jen obrana proti nemocnici. Vsak tam mi stejne udelaji vsechna vysetreni znovu, takze kdyby to bylo zbytecne, tak by me prinejlepsim vratili domu, ale to je jen moje takova vize....
Mej se hezky
D.

pát 07. říj 2011 14:55:19
Dito nevím, jak je to u vás. Já byla v nemocnici 2x. poprvé v dubnu na týden, kdy mi dali 1 tabletu a podle ní jak s vstřebala mi zjistili mi jak silný jód mi maj objednat. To už jsme se domluvili na pevném termínu asi tak za měsíc, a to jsem tam byla 14 dnů. z toho týden na izolaci. Držím ti palce :-). Jiřka

ned 16. říj 2011 22:02:14
Ahoj Dito, už jsi doma z nemocnice? a jak se cítíš? čekala jsem že písneš. Ozvy se. pa

ned 06. lis 2011 1:45:29
Ahoj, už jsem doma a bylo to tam opravdu jako na dovolené. Od pondělí do pátku mi vyměřili správnou dávku jodu, aby to nepřepálili a v pátek jsem dostala malou dávku - pití. Byla jsem zavřená jen v pátek odpoledne a v sobotu už jsem mohla ven, v pondělí mě pustili. Personál byl moc příjemný, nebylo to vubec jako v nemocnici. Teď uvidíme, jak to zabralo, přístí týden jdu k endokrinologovi.
Snad to bude v pohodě.
D.

pon 07. lis 2011 16:35:15
ahojky :-)), tak to máš dobrý. bylas tam fakt krátce. Já se sice taky měla jak na dovolený, ale bohužel 14 dnů. Ono v Ústí totiž ať dostaneš jakoukoliv silnou dávku, tak jsi týden na izolaci. To mi tam nedokázal nikdo vysnětlit. To že já, se slabou dávkou jsem od úterka do pondělka na izolaci stejně, jako ten co má dávku i 4x silnější. Pak se tam každý může do pátku procházet. leč domů jde až v pátek Pro mne jako pro laika nepochopitelné. Zatím se ale cítím dobře. Před měsícem mi vyměnili léky. změnili mi Letrox na Euthyrox 75. Ten beru taky jeden denně. Tak uvidím dále. Přeji ti ať se též cítíš dobře a jsi v pořádku.

stř 04. led 2012 2:11:32
Dik, ale moc to nevypada.... Zatim je SZ porad moc aktivni, prechodne beru zase Thyrozol a uvidi se, jestli to tomu jodu pomuze a zlepsi se to, ale zrejme bude nutna jeste jedna, pripadne dalsi davka. Neda se nic delat!
V Ostrave nas premerovali kazdy den a podle toho, kolik namerili, nas postupne vypousteli ven. Nekdo tam byl zavreny treba i 5,6 dni, ale to mel fakt konskou davku. Ja jsem to mela v pohode.
Mej se
D.

čtv 12. led 2012 11:25:17
držím ti palce, ať se ti to zlepší a už nikam nemusíš.

pát 13. led 2012 23:03:06
Diky moc.
D.

stř 18. led 2012 11:37:50
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další