Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 
zmrzlina určena diabetikům 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Dobrý den, chtěla bych se Vás diabetiků zeptat, co byste řekli na to kbyby na trhu existovala zmrzlina určena diabetikům 2. typu a nejen jim. Jednalo by se o zmrzku na dřívku s příchutí smatana-ananas, smetana-hruška, smatena-borůvky, samozřejmě by byla slazena fruktózou?
Dále by mě zajímalo, jestli někdo z diabetiků zná a konzumuje dia polárkový dort od Nestlé a light nanuk (MANON) od TIPAFROST a.s.

Díky za odpovědi

úte 20. bře 2007 15:14:06

Odpovědět s citací
Já osobně a zároveň odborníci se domnívají, že dia-zmrzlina nemá význam. Cukru je v běžné zmrzlině málo, naopak smetanové zmrzliny mají hodně tuku. Takže vliv na glykemii je nepodstatný, pokud ji člověk konzumuje v obvyklých dávkách.

úte 20. bře 2007 15:20:01
Odpovědět s citací
Dia zmrzlina slazená fruktózou by pro nás neměla vůbec žádný význam. Téměř určitě bychom to nekupovali stejně jako dia polárkový dort od Nestlé a light Nanuk. Ale syn je dia I. typu.

úte 20. bře 2007 15:25:41
Odpovědět s citací
Tato diskuze probíhá i pod tématem výživa, kam svým charakterem dobře zapadá, doporučuju dalším návštěvníkům, aby svůj názor připsali spíš tam......

úte 20. bře 2007 16:05:38

Odpovědět s citací
Naposled ke zmrzlině pro 2441: Diabetickou zmrzlinu prodává Family Frost ve svých autech, které objíždějí republiku. Je to jako zmrzlinová roláda, v kelimku nebo na dřívku jako nanuk. Výrobek je to německý a na 100 ml obsahuje 332kJ, 2,9 g sorbitu, 6,2 g fruktozy, 2,5 g bílkovin, 2,0 g tuku. Jako chuťovka to snad jde,ne ?

sob 24. bře 2007 17:07:12

Odpovědět s citací
Ahoj, i já mám dotaz na zmrzlinu. Mrkněte se, prosím, na tyto stránky McDonalda. Moc mi není jasné: cukry a sacharidy - sčítá se to? Pracovníci mekáče mi nedovedli odpovědět. A u čokoládového shaku je to to samé.

http://mcdonaldsmenu.info//index.html

pon 28. kvě 2007 14:06:32
Odpovědět s citací
Já jsem na tu tabulku koukala přímo u Meka (než naskládaj na tác ty potraviny, tak položí na tác takový papír s reklamou a když jsem to otočila, tak to tam bylo) a pochopila jsem to tak, že sacharidy celkem, to je to číslo, co je normálně v tabulce nutičních hodnot na výrobkách, na kterých tabulka je a ty cukry jsou ta část z celkových sacharidů, která představuje přímo použitý "přidaný" řepný cukr. Teď tu tabulku nemám před sebou, ale logicky bych koukla na normální colu a tam by ta hodnota asi měla být totožná...... já si myslím, že pro nás, diabetiky, je podstatná ta celková hodnota sacharidů a ta druhá hodnota nás jen upozorní, že v té celkové hodnotě jesou více či méně zastoupeny rychlé cukry. Nebo jak to chápete vy ostatní? nechodím tam až tak pravidelně anebo jen na kafe nebo malou colu light za dvacku. ani nevím, jestli ta tabulka nutričních hodno zespoda toho papíru stále ještě je, nebo je reklama z obou stran. Nechodím tam často - prodej chlazených nápojů je v každém marketu i trafice za poněkud výhodnější cenu než v Mekáči.

pon 28. kvě 2007 14:45:31
Odpovědět s citací
Ty stránky jsou samy o sobě tak matoucí a pomalé, že nemám chuť to tam hledat ;-)
Obecně se ale uvádí celkový počet sacharidů a kolik z toho je cukr. Tj. například 100g výrobku obsahuje celkem 60g sacharidů a z toho cukr 20g. Takže daný hypotetický výrobek má těch 60g sacharidů, upřesnění, že 20g z toho je cukr má význam snad kvůli glykemickému indexu.

Tets :-)

pon 28. kvě 2007 14:49:56
Odpovědět s citací
Koukám, že než jsem to napsal, *Katka* napsala téměř totéž co já.

K McDonaldovi se dostanu max 1-2x ročně. Je to pro mě hodně nouzovka, protože za cenu předraženého U.S. šmejdu dostanu v obyčejné hospodě solidní oběd.

pon 28. kvě 2007 14:54:46

Odpovědět s citací
Díky Katko a Tets,
my k mekáči nechodíme, ale kluk dostal dárkový poukaz, a tak bych ho nechtěla ošidit. Pochopil tu tabulku stejně jako vy :o) To jsem ráda.
Jinak cola má opravdu sacharidy a cukr totožné - v tabulce.

pon 28. kvě 2007 18:19:55
Odpovědět s citací
Kin, jestli tam půjdete - a nechodíte tam pravidelně nebo dokonce vůbec, tak hmotnost malých, středních a velkých hranolek je stejně jen přobližná a že by tam snad byla někde nějaká váha, to určitě není. Oni jsou féroví a určitě těch hranolek nedávají méně, než deklarují, spíš ale více a budou se podivovat, když budeš požadovat to konkrétní množství, co to má být. rozhodně dvakrát zdůrazni, že ten nápoj chceš light......třeba jste ty i syn oba hodně hubení a když to brigádnice (tam totiž vesměs obsluhují brigádníci) zvoře, tak si řekne - co na tom sejde, vždy´t nestloustnou.......

pon 28. kvě 2007 20:20:25
Odpovědět s citací
Colu NIKDY!!! nekupuju jinak než originálně balenou. Jak už jsem psal jinde, často piju víno s Colou Light a hodněkrát se stane, že přinesou normální. Pokud je v originálním obalu, tak to člověk pozná.

pon 28. kvě 2007 20:43:56
Odpovědět s citací
na gl to spolehlivě poznáš taky brzo...:-)))

úte 29. kvě 2007 5:54:25
Odpovědět s citací
Do Mekáče zajdu taky jen občas, ale když jsem tam byla naposled, tak se mi zdálo, že hranolky vážili. Každopádně tam mají na každou porci - malé, střední, velké - vlastní obal - malý, střední, velký, takže co velikost sáčku, to ta daná váha. A jestli dají o dvě nebo o tři hranolky víc, to už by se zas až tak moc nestalo, ne? Stejně budete po jídle měřit glymču, tak kdyby náhodou vylítla, tak byste přidali inzulín.

úte 29. kvě 2007 6:37:35
Odpovědět s citací
Myslím, že se dá věřit velikosti porce u McDonalda. Ta univerzálnost a sterilní přesnost je přece jejich firemní filozofie.

úte 29. kvě 2007 8:19:26

Odpovědět s citací
V Budějovickém Ternu jsem si koupila nanukový dort DIA, byl dobrý, ale opravdu je skoro jedno jestli si diabetik dá malou porci normáního nebo DIA stejně by to nemohl snít najednou a v Mekáči zmrzlinu mají dobrou, ale když si jí dám mám jí i s večeří a měření radši ani jako představu, jídlo u Meka je hodně kalorické nezáleží na cukrech, sacharidech nebo omastku stím se musí počítat já to beru tak, že jestli někdo potřebuje přidat na váze tak pravidelnou stravou u Meka nebo kdekoli v podobném zařízení je to zaručené. Sama zajdu se synem pro zmrzku ostatní tam nekupujem, syn není diabetik.
Líbí se mi slovo které uvedla Lída sterilní přesnost, pracovala jsem v různých potravinářských zařízeních nebo provozech, ale čistota tak jak bych si to představila ....... radši ne. Krásný den pro všechny co navštěvují tyto stránky:-)

stř 30. kvě 2007 14:21:35
Odpovědět s citací
Dobrý den, nevíte někdo, zda existuje dia zmrlinová směs na točenou zmrzlinu? Doma máme výrobník zmrzliny a já jsem na dělené stravě-tudíž nesmím cukr.

úte 16. srp 2011 8:19:38

Odpovědět s citací
dia zmrzlinová směs? vždyť diabetik cukr může... to bych spíš hledala v nějakých obchodech se stravou pro lidi s nesnášenlivostí potravin... i když intolerance sacharosy je tak vzácná, že nevím nevím :-)

úte 16. srp 2011 8:48:30
Odpovědět s citací
Vždy jsem velice toužil po nějaké zmrzlině pro diabetiky. Již 40 roků bojuji s diabetem. Na našem trhu skutečně tento výrobek pro nás chybí. Nedávno vyráběla firma KATUZ Havlíčkův Brod směs pro výrobu doma - diazmrzlinu. Byla snadná výroba ve šlehači a v mrazáku po 1 hodině byla zmrzlina hotová. Pro malý zájem výroba skončila. Nyní se objevuje v prodejnách COOP Jednota dia nanukový dort. Jsem s ním velice spokojen, a glykémie po konzumaci 1 hodiny je stále stejná, což je velice důležité. Nejspokojenější jsem byl po této stráce, když jsem navštívil Řím, a tam jsem v cukrárně našel 3 druhy diazmrzliny. Škoda, že u nás nemáme alespoň jeden druh pro nás diabetiky.

Zdraví
Milo

pon 12. bře 2012 11:32:09

Odpovědět s citací
Miloslav,

ako tu už bolo napísané diabetik môže jesť aj normálnu zmrzlinu, pokiaľ si ju dokáže započítať do povoleného denného množstva sacharidov.

A rovnako aj normálne sladkosti sladené klasickým bielym cukrom, ale opäť musí si vedieť zarátať obsah sacharidov do povoleného množstva...

V tzv. DIA potravinách je približne rovnaký obsah sacharidov ako v NEDIA a je tam vo väčšine prípadov vyšší obsah tuku, ktorý je nežiadúcou zložkou hlavne pre diabetikov s diabetom typu 2 s nadváhou, ktorí jednak nerátajú počet sacharidov v tom čo zjedia, lebo sa riadia asi takto: "veď toho môžem koľko chcem, veď to je dia..." A samozrejme zbytočný tuk nie je potrebný ani diabetikom s 1. typom diabetu.

pon 12. bře 2012 14:19:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Jj Ivane, naprosto s tebou souhlasím, dia potraviny jsou dle mého názoru docela zbytečná blbost :)

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

pon 12. bře 2012 16:11:14
Odpovědět s citací
Dia zmrzlinu má Family Frost a je výborná - čokoládová a vanilková v malých kelímcích. Ale je drahá. Ale zmrzlina má sama o sobě málo cukru - např. polárkový dort od Primy. V létě kupujeme i točenou a je to OK. Syn se na léto už těší :-)

pon 12. bře 2012 17:41:45
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 22 ]