Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Jaterní testy 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Dobrý den paní doktorko, již od března mám zvýšené jaterní testy:ALT 1,2, GMT 3,89. Na gastru mě poslali na sono a magnetickou rezonanci, kde mi vše vyšlo v pořádku. Proto mě nyní lékař chce poslat na biopsii jater. Nejdříve mi však ještě nasadil Ursosan. Prosím o radu, čím bych mohla mít enzymy tak vysoké. Alkohol nepiju. Děkuji za odpověď

pon 09. srp 2010 16:05:12
Odpovědět s citací
Dobrý den,uvádíte příliš málo laboratorních parametrů i celkové anamnezy ,abych mohla dělat závěr.
D.Samková

úte 10. srp 2010 9:20:46
Odpovědět s citací
Dobrý den paní doktorko, ve zprávě je pouze uvedeno: Obj. orient., bez ikteru acyanozy, břicho volně dýchá, pokl. dif. bub., měkké, nebol., bez patol. resist., játra a slezina nezv., tapot. negat. Závěr: elevace jaterního lab. souboru nejasné etiologie. Děkuji Zdenka

úte 10. srp 2010 19:15:32
Odpovědět s citací
I tak je to málo informací,proberte to s ošetřujícím lékařem.
Předpokládám ,že Vám dělali podrobnější laboratorní vyšetření.
D.Samková

stř 11. srp 2010 11:42:45
Odpovědět s citací
Dobrý den pani doktorko.
Asi rok mám izolovaně vysoké GMT. Spolykal jsem hromady vitamínu, a výsledek je ten, že hodnoty jsou čím dál všší. Z nějakých 2,4 jsem se dostal na 5,4. Zcela jsem vypustil alkohol a upravil jsem jídelníček.Můj dotaz zní:při jakých hodnotách jde o vážný problém? Ono to číslo dokáže člověka docela zdeptat.
Děkuji za odpověď

čtv 12. srp 2010 20:36:58
Odpovědět s citací
A jake vitaminy jste uzival??
V prve rade je dulezita je abstinence, co nejvice se vyhybat medikaci, ktera by mohla alterovat jaterni funkci.
Pokud by pres vse hodnota narustala, byly patologicke i jine parametry jaterniho souboru, pak patrat po jine pricine, nejlepe cestou gastroenterologie.
Hodnota GMT kolem 5 neni idealni, ale ani zadna tragedie, u alkoholiku byvaji stovkove hodnoty...

pát 13. srp 2010 9:03:48

Odpovědět s citací
kornys, vy ste lekar? to len zo zvedavosti...

pát 13. srp 2010 17:17:04
Odpovědět s citací
Kuko: Ano, jsem.
Je nejaky problem? To jen ze zvedavosti se ptam tez...

ned 15. srp 2010 17:54:47

Odpovědět s citací
ani nie:) a vseobecny? alebo diabetolog...

pon 16. srp 2010 1:08:38
Odpovědět s citací
Ani jedno ani druhe. Jsem neurolog, ktery prevaznou cast sveho zivota zije s dg. DM 1. typu.

úte 17. srp 2010 15:40:35
Odpovědět s citací
Fíha, dobrá kombinacc! Ta se nám tu bude hodit! Občas tu někdo potřebuje jinou než přímo dm1 radu... :-)

stř 18. srp 2010 7:05:57
Odpovědět s citací
Dobrý den-vím, že velmi odbočím od tématu jater, ale mám dotaz na Vás jako neurologa. Byla jsem na vyšetření EMG a v závěru mám:nevýbavnost H-reflexů n.tibialis. Prosím - můžete mi poradit nebo přeložit do laického jazyka, co to znamená? Moc děkuji a omlouvám se za drzost :)

A teď k játrům. Manželovi umřel otec na rakovinu jater v 59 letech. Neměl žádné příznaky až v posledním měsíci se cítil unavený a hubl. Od stanovení dg.zemřel za 2 měsíce. Nyní mám strach o manžela. Je mu 48, stále unavený a bez zájmu o vše. Nevím, co se děje-když jsem ho dostala k OL na preventivní prohlídku (po 15letech!!) a doktora prosila o pečlivost, pouze se ho zeptal, jak se cítí. On řekl samozřejmě že dobře a tím to pro OL skončilo a pro manžela taky-že prý maluji čerta na zeď!!! A teď můj dotaz- stačí pro kontrolu,jestli nemá také rakovinu pouze vyšetření ALT,AST,GMT,ALP a bill.? Na odběr bych ho nějak dostala, ale nevím, jestli to je dostačující vyšetření pro vyloučení této dg. S OL se asi díky jeho laxnímu přístupu nedomluvím a proto prosím o radu na těchto stránkách, za které velmi děkuji.

stř 18. srp 2010 23:10:35
Odpovědět s citací
Dobrý den,k vyloučení ca jater uvedená vyšetření nestačí.Klíčové je UZ jater a hladina alfa-fetoproteinu.
Jinak příčin únavy může být celá řada...
D.Samková

čtv 19. srp 2010 8:42:28
Odpovědět s citací
Dobrý den, prosím vás o zhodnocení hodnot, které jsem si dnes přinesla z jaterních testů. Testy jsem měla zvýšené již před 16 lety, kdy jsem po porodu žádala o antikoncepci. Vždy mi předepíšou nějaké vitamíny a tím to končí. Tentokrát jsou ale hodnoty vyšší a téměř všechny....ALT 1,68 AST 1,23 GGT 4,46 ALP 3,97...bilirubin v normě, glukoza v normě. Nevíte, co by se mohlo dít? Děkuji za odpověď V.S

stř 08. zář 2010 10:24:44
Odpovědět s citací
Moc děkuji,
ano jaterní testy byly pod kontrolou,vše bylo až do srpna vpořádku,nyní je dcera pod stálým dohledem infekčního oddělení, sono máme za sebou -beze změn, pravidlně chodí na odběry, z dnešní zprávy Z: hepatální lese- v.s.autoimunitní hepatitis - vysoké CIK, pozitivita ANA,ASMA, vysoké gamaglobuliny a gamafrakce v ELFU, má naplánovanou jaterní biopsii. Nevím na čem vlastně jsme.
CMP prodělala v 5 a půl letech, jako stav po ischemické lézi v povodí cer.med.vlevo s nedořešenou základní příčinou, hypertenze.

pon 13. zář 2010 17:31:09
Odpovědět s citací
Renato,CMP v 5 letech není opravdu typická.
Tehdy se nemuselo na nic přijít i kdyby se více pátralo / předpokládám ,že CT mozku,UZ karotid ,echo měla/.Imunologické vyšetření se asi nedělalo..
AI hepatitis může být sama o sobě,ve Vašem případě bych myslela ,že je to součást jiného onemocnění , pátrala bych po vaskulitidě či jiném systémovém onemocnění / např SLE ,antifosfolipidový sy,overlap sy ,atd../ ,už i s ohledem na pozitivní protilátky..
Biopsie je jistě na místě...
Bez znalosti diagnozy a určení léčby bych dceru rozhodně na zahraniční studijní pobyt nepouštěla..
Budu ráda za zpětnou vazbu,díky.
D.Samková

pon 13. zář 2010 18:56:43
Odpovědět s citací
Dobrý den paní doktorko,chci se jen zeptat.Od června dojíždím na hematologii,na posledním vyšetření jsem byla v pondělí,předposlední hodnoty leuko 5,5 G/1 Hb 11,7g/ dl trombo 300 G/l vel ery 118 fl.Dnes mi volala paní doktorka že ty pondělní výsledky byly ještě horší(hodnoty bohužel nevím) a posílá mě do hepatální poradny.Můžete mi prosím poradit co mě čeká?Předem moc děkuju za Vaší odpověď.Andrea

stř 15. zář 2010 14:07:59
Odpovědět s citací
Andreo,příliš málo informací na závěry.
Proč zrovna rovnou hepatální poradna??
Já na prvním místě při velikosti krvinky 118 bych pátrala po megaloblastové anemii/ pernicinozní/ při deficitu B12 nebo k.listové.
Na místě je provedení gastroskopie / většinou nález atrofické gastritis/.
Větší krvinka je i při chronickém požívání alkoholu,ale většinou nedosahuje krvinka až takové velikosti.
Je třeba ještě udělat krevní diferenciál,dle nálezu event. i vyšetření kostní dřeně.
Hepatální poradna až v případě vyloučení primárního hematologického onemocnění.
Budu moc ráda za zpětnou vazbu,děkuji.
D.Samková

stř 15. zář 2010 14:18:24
Odpovědět s citací
Velmi děkuji za tak brzkou odpověď.Vyšetření mi dělala paní doktorka na makrocytární anemii.Na vyšetření kostní dřeně už jsem byla,zjistilo se vysoké železo 44.9,ALT 1.57,AST 2.75,FT4 11.3,GGT 5.6,Transferin 4.38.Balík hepatitid negativní,dysplastické změny hlavně v erytrocyt.řadě.Chci se zeptat jestli by nepomohlo přestat užívat HA Yasminele kterou užívám bez přestávky skoro 10 let.Velmi děkuji Andrea

stř 15. zář 2010 16:10:23
Odpovědět s citací
Andreo,záleží ,jako dlouho se ví o anemii.
Pokud je to čerstvá záležitost a stejnou HA berete 10 let,neviděla bych tam souvislost,pokud je to naopak,vysazení může upravit KO.
Ale cvičně vysazení HA můžete vyzkoušet,možná tam byl nějaký nový faktor,který mohl působit.
Jinak je důležitá hladina ALP,bilirubinu přímého,nepřímého,cholinesteraza,sedimentace, LDH,feritin,,hladina B12 a k.,listové,cholestelol,TG.
Dále je na místě imunologické vyšetření,sono břicha,gastroskopie,to jen na úvod..
D.Samková

čtv 16. zář 2010 11:58:17
Odpovědět s citací
Zdravím a přeju hezký den.Chudokrevnost mi byla zjištěna už v těhotenství a to je těch 10 let,po porodu jsem musela nějaký čas užívat železo.Ultrazvuk břicha už mám také za sebou,tam se nic neukázalo.Tak uvidíme co si na mě vymyslí v té poradně kam mě posílají.Děkuji Andrea

čtv 16. zář 2010 12:35:32
Odpovědět s citací
Andreo,při nedostatku Fe je většinou malá/ při déle trvajícím nedostatku/ nebo normální velikost krvinky.
Vy jste psala údaj 118,to mi do toho nesedí..
No budu hodně zvědavá):
D.Samková

čtv 16. zář 2010 13:22:03
Odpovědět s citací
Dobrý podvečer paní doktorko, děkuji, studijní měsíční pobyt Londýně má za sebou a teď už nikam nepojede, než se nám to nějak vyjasní.
Opravdu CMP prodělala, v roce lednu 95,v propouštěcí zprávě z března 95 je závěr: Centrální pravostranná hemipalegie, centrální pareza n.VII.vpravo,kompletní expresivní fatická porucha na podkladě rozsáhlé ischemické léze v povodí arterie cer.med.l.sin,Ct mozku ischemické ložisko v oblasti capsula interna .vlevo a periventrikulárně vlevo velokosti 3,5 x8 cm.Pravidelně navštěvuje kardiologii, endokrinologii, neurologii, oční,ortopedii ..rok byla na vozíku a svoji pílí a lékařské péči dnes chodí,napadá na pravou nohu a pravou ruku nepoužívá, musela se během roku naučit mluvit a spojovat věty a psát levou rukou,aby mohla nastoupit do školy.má za sebou též aplikaci BTX do nohy a ruky.
Tak to je asi k její příhodě. čekáme na další vyšetření hodnoty se malinko snížily, budeme pátrat dál. dám Vám do 14 dnu vědět co nového. Renáta

čtv 16. zář 2010 18:03:46
Odpovědět s citací
Renato,klobouk dolů,že po takovém nálezu se dcera dalo takto pěkně dohromady,CMP byla opravu rozsáhlá..
Vyšetřovalo se tedy tenkrát ,není opravdu standard v 5 letech prodělat ischemii v mozku..
Jsem hodně zvědavá na výsledky,přeji příznivé zprávy.
D.Samková

ned 19. zář 2010 17:16:47
Odpovědět s citací
Dobrý den paní doktorko, loni v březnu mi byl zjištěn útvar v játrech, později na sonoview zjištěna FNH ve více ložiscích (největší 8x 12x 6 cm). Bylo mi doporučeno nebrat estrogenní antikoncepci, tak jsem začala brát jen gestagenní. I přesto mi doktoři našli zvýšené GGT (asi 5). Nyní jsem byla na testech znovu, antikoncepci už neberu vůbec asi 2 měsíce. Vše v normě, jen GGT je opět zvýšené 3,6. Zároveň mám protilátky ANA pozitivní. Může být důvodem FNH? Doktor uvažoval, že to může být ještě po té antikoncepci nebo že tvořím protilátky proti vlastním hepatocytům... Co si o tom myslíte? Napsal mi ursosan, v současné době se snažím otěhotnět, a je tam napsáno, že jej nesmí těhotné, ale doktor řekl, že to v těhotenství nevadí...

pon 20. zář 2010 10:35:55
Odpovědět s citací
Rozhodně bych s otěhotněním počkala než se vše dovyšetří.
Měla byste mít kompletní imunologické vyšetření,kontrolní náběry a hlavně zjištěn důvod vyšších JT,ať je to jasné,než budete těhotná..
D.Samková

pon 20. zář 2010 20:15:33
Odpovědět s citací
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, při náhodné kontrole odběru krve mi byly zjištěny vyšší jaterní hodnoty. PO
Po prvním odběru mi vyloučili Hepatitidu A,B,C, nyní mi byl udělán náběr krve na serol.EBV a CMV. Ráda bych věděla, čeho se mám obávat, co tyto zvýšené hodnoty znamenají?
ALT: 1,83, AST: 0,97, GMT: 1,33, ALP 4,01,
S_BIL: 16, S_EBG: 0,111, S_EGG: 0,209, S_CRP: 14,8

Nyní jsem doma, mám klidový režim aa držím jaterní dietu.

Moc děkuji za odpověď.

čtv 30. zář 2010 17:35:09
Odpovědět s citací
Dobrý večer paní doktorko, tak máme jaterní biopsii za sebou a čekáme na výdledky, máme doma jenom propouštěcí zprávu, kde mám pár údajů:Biochemie celkově S_CRP_:1,68, hematologie celk: KO+ diff.RUTina:1, Leukocyty:7.90,9.12, Erytocyty:4:68,4:63? Hemoglobin:125,126,....nakonec POhotovost:Qucik-INR:1.11,Qucik -R:1.11,APTT-R:1.09.brali ji tam krev a to jsem vyčetla ze zprávy nevím o co se jedná. máme si zavolat konce tohoto nebo příštího týdne. Můžete mi říci,čeho se mohu obávat.
Moc děkuji

úte 19. říj 2010 20:20:54
Odpovědět s citací
Renato,v krevním obrazu a koagulaci není žádná dramatická patologie,zásadní je biopsie,od toho se vše bude odvíjet.
Držím palce a a těším se na snad dobré zprávy!!
D.Samková

stř 20. říj 2010 16:35:02
Odpovědět s citací
Přeji pěkné odpoledne paní doktorko, tak náme konečně výsledky z té biopsie, podle mě nejsem o nic chytřejší, cituji: obraz chronické hepatitidy - mírně periportální a mírně fibrotizační změny, bez steatosy. automunitní původ možný.Brali ji dnes krev na komntrolní boichemii,tak nám vyšlo 3,98, naposledy to měla na 3,58 trošičku to poskočilo. ale nic moc nám k tomu neřeknou.Potřebují propouštěcí znovu zprávu z roku 95,a nějaké výsledky ohledně jater. V pondělí se má dostavit na infekční, zvažují kortikoidní nebo jinou imunosupresivní léčbu.V dietě pokračujeme, ale Monča má dietu celý žovot a brát esenciále a hepanol....asi to bude běh na dlouhou dobu. Můžete mi alespoň říci, zda se to vrátí do normálních hodnot, nebo co by ji mohlo čekat.
Moc děkuji Renáta

pát 12. lis 2010 15:38:25
Odpovědět s citací
Renato,nevím,jaká hodnota poskočila na 3.98??
Kromě biopsie je zásadní i imunologické vyšetření,zda je opravdu ai původ.Pokud ano,kortiko a imunosupresivní terapie je na místě.
Dle imunologického vyšetření i revmatologické vyšetření ,zda chronická hepatitida není v rámci jiného systémového onemocnění.
Jak jste domluveni s ošetřujícím lékařem??
D.Samková

sob 13. lis 2010 13:05:14
Odpovědět s citací
Dobrý večer,
ta hodnota byla z odebrání páteční krve, odpoledne dcera volala,jak dopadla, po telefonu ji bylo řečeno toto číslo, tak si myslím,že je to ALT,jinak má dorazit v pondělí,donést papíry z 95 roku a podle toho,co zjistí nasadí léčbu.Nemáme v ruce papír z páteční kontroly. Dám Vám vedět v pondělí co se dovíme.Přeji pěkný zbytek večera.
Renáta

sob 13. lis 2010 19:41:59
Odpovědět s citací
Dobrý den,

měl jsem kvůly alkoholu zvýšené jaterní testy.

Bilirubin 15,9
ALT 2,67
AST 1,52
GMT 1,17

Dva měsíce abstinuji, a omezuje se v jídelníčku.

Za jak dlouho se dá dosáhnout znížení těchto hodnot.

Děkuji

pon 29. lis 2010 12:42:33
Odpovědět s citací
Dobrý den paní doktorko, čekali jsme na další vyšetření a nějakou zprávu, tak tady opisuji:
S ALT 4.01, AST 2.67, ALP 2.37, GMT 4.00, Bilirubin celkový 20.0, Bilirubin konjugovaný 5.2, nekonjug - 14.8, Protejny 86.3, ELFO protein., ELFO Albumin 0,590, ELFO Alfa -1-globuli 0.024, ELFO Alfa-2- globuli 0.082, ELFo Beta -globulin 0.089, ELFO Gama -globulin 0.215, ELFO A/G kvocient 1.440, Cholinesteráza 133.5, CIk -cirkulující imun 182.30.

Z: hepatální lese neinfekční etiologie - v.s. autoimunitní etiologie - pozitivita ANA, ASMA, vysoké gamaglobuliny, CIK. autoimunitní podíl nelze vyloučit ani podle nálezu na jetrní biopsii.

Nasadili kortikoidy - Prednison 20mg 1-0-0, KCI 0-1-0, Loseprazol 20mg 1-0-0, kontrolu má za 14 dní, tedy už jen za týden, zhodnocení celkového efektu po měsíci.
Chtěla jsem se zeptat, zda je možné,že léčba zabere a jak dlouho asi bude trvat. Jsou její hodnoty tak vysoké, že to bude běh na dlouho trať?
A zda bude mít nějaké další omezení k jejímu zdravotním stavu.
Moc děkuji.Renáta

úte 14. pro 2010 9:15:35
Odpovědět s citací
Renato,podle výsledků a terapie se k jaterní lezi přistupuje jako k ai hepatitis.
Dávka kortikoidů není nikterak obrovská,bude se upravovat podle aktivity protilátek a výše JT.
Postup další bude dle klinické a laboratorní odezvy,dávka Prednisonu může zůstat stejná,snížit se nebo navýšit,přechodně vysadit nebo bude nutná trvalá kortikoterapie.
Nelze dopředu soudit.
Ještě bych trvala na revmatologickém a podrobném imunologickém vyšetření,zda hepatitis je pouze izolovaně,osobně mám pocit,s ohledem na CMP v dětství,že to bud součást jiného,t.č. třeba doutnajícího onemocnění,SLE,overlap sy,atd..
Kdo dceru sleduje??
D.Samková

stř 15. pro 2010 12:53:32
Odpovědět s citací
Dobrý den, prosím o radu. Před dvěma lety mi byla zjištěna nemoc Polycytemie vera. Asi rok a půl pracuji v nemocnici jako pečovatelka na interním oddělení. Je to týden co mi náhodou při odběru zjistili že jsem se nakazila hepat. B. Dále se zjistilo že jsem při nástupu do prac.poměru nebyla proti tomuto onemocnění očkována. Před třemi měsíci se mi ale výrazně zhoršily hodnoty kr.obrazu a to natolik že musím brát lék Litaril. Může to mít souvislost s tím že již v té době jsem si prodělávala tuto nemoc /žloutenku/ a tak se hodnoty krve zvýšily? V té době si vzpomínám že jsem byla hodně unavená a doktorce jsem si stěžovala na bolesti velkých kloubů. Co s tím dělat? Děkuji za odpověď. Jitka

stř 15. pro 2010 20:29:58
Odpovědět s citací
Dobré odpoledne paní doktorko, děkuji, budeme se snažit, aby ji tato vyšetření byla provedena, jinak je v péči infekčního oddělení, zítra jdeme a na kardiologické vyšetření, mělo by následovat i neurologické v lednu.
Nemá žádné bolesti, žádné problémy, nic ji nebolí.
Renáta

čtv 16. pro 2010 15:18:24
Odpovědět s citací
Renato,budu zvědavá na výsledky..
D.Samková

pát 17. pro 2010 17:55:29
Odpovědět s citací
Dobrý den paní doktorko, snad tato diskuse ještě funguje.
Mám problém s tím, že již rok a kousek mne bolí pravé podžebří, nekdy docela výrazně, jindy jen tlak. Vzhledem k těmto obtížím jsem již absolvovala 3 gastroskopie, jednou bylo vše ok, podruhé zánět dundena-bulbitida, potřetí slabý zánět antra žaludku a lipom v duodenu, Helicobakter ve všech případech negativní...potíže jsou stále trvalé a nevím, zda si to nenamlouvám, ale postupem času i výraznější? CT ukázalo mnohočetné cysty jater do 1 cm, je jich tam velmi mnoho, žlučník a vše okolo ok, cysta na vaječníku, cysta na jedné ledvině. SONO bylo již také dvakrát a vždy s obdobným nálezem cyst v játrech kol. 1cm. Žlučník ok. slinivka taky. Nevím, co mám ještě absolvovat, protože se mi nechce věřít, že játra nebolí,jak mi řekl pan doktor a zas tak mocnou sugesci nemám , abych si to vsugerovala:-) Prostě to bolí a lékař nevidí důvod, tak mi nic není. Já chci ale alespon znát odpověd, co to je. Nejsem obézní, psychicky vyrovnaná, vpohodě.jen toto chci vyřešit...ale jak.Flavobiony, Essentiale, Lipovitany , ostropestřce mi neradte, těch jsem snědla ve snaze zlepšit potíže, vagon.....Můžou malé cysty dělat tyto potíže? Navíc trpím nadýmáním,jakmile mám nafouknutější střeva, bolí mne to o to víc.
Děkuji za odpověd, Irena:-)

čtv 07. dub 2011 18:10:29
Odpovědět s citací
Nález na zažívacím traktu máte,jistě se může ozývat žaludek a bulbitis.
Játra mohou bolet ,ale většinou zvětšená,pacienti to popisují jako tlak v podjaterní krajině,je to ale případ od případu.
Obtíže Vám klidně může dělat i zablokovaná Th páteř,možností je opravdu více.
D.Samková

pát 08. dub 2011 14:02:20
Odpovědět s citací
Mnohokrát děkuji za vaši odpověd, páteř mám prý ok, od ní to být nemůže, to jsem také už slyšela, takže jsem byla na ortopedii a na rehabilitaci, bez efektu. Je možné, že by bolel žlučník? Ikdyž nemá kameny, ani zůžené žlučovody? Prostě by jen tak stále pobolíval? Bez kolik? Slyšela jsem cosi o tom, že tzv. bláto by se na UZ nevidělo....je to možné?
Případně je možné, že by mohlo v těchto místech bolet, či tlačit něco, týkající se tlustého střeva? Omlouvám se, že obtěžuji ,ale jste asi jediná, kdo je schopen poradit:-)

ned 24. dub 2011 15:58:30
Odpovědět s citací
Na dálku bez znalosti věci moc neporadím..
Sludge nemusí být vidět na UZ a udělá potíže.
Většinou se prokáže až během ERCP.
Ale to byste musela mít vyšší JT nebo bilirubin,či vyší AMS,LPS,aby byla indikace k jeho provedení.
Střevo samozřejmě také může bolet,ale to na UZ neuvidíte,až pouze při koloskopii.
Obtíže mohou být i funkční,ale vždy je nutno vyloučit organickou příčinu.
D.SAmková

pon 25. dub 2011 8:56:38
Odpovědět s citací
Dobrý den prosim Vas tlacilo mě na zaludku zjistily mi jaterni testy 3,08 to je skoro 4krat tak větsi sem tam si dam alkohol ale zadnej alkoholik ńejsem dostal jsem he panol a pry to po nem spadne je to nebezpecne?zlucnik je cisty dekuji za odpověd a omlouvam se za pravopis

úte 31. kvě 2011 8:03:27
Odpovědět s citací
Dnes 16.6.2011 jsem byla na odběru krve. A ještě dnes my volala sestra od.praktické lékařky,že se mám dostavit,protože mám hodně vysoké jaterní testy.Prosím o radu jestli to nemohou způsobit léky,které užívám již asi od r.1998.Jelikož nepiji vůbec žádný alkohol a tučná jídla také nekonzumuji a jaterní testy se stále zvedají.
Léky které užívám:BETAXA 20
RIVOTRIL0,5mg
SIMGAL10mg
FLONIDAN10mg
OMEPRAZOL20mg
STADAMET850MG a nyní byl vysazen glymexan4mg

před rokem byl vysazen loradur(vysoký tlak,jelikož my byl zjištěn diabetes a tyto prášky prý cukr zvyšují(od této doby na tlak neberu nic a mám ho v pořádku a to nejvyšší hodnota je 130/85
Již něklikrát jsem chtěla vysadit některé z těchto lékú,jako rivotril,nebo betaxu,ale pani doktorka tvrdí,že bych mohla dostat mrtvici.Ale podle mě jím zdravě už držím dietu i na diabetes a tam se také nesmí tučná jídla,nepiji alkohol vůbec žádný,nekouřim,tak už zbývají jen ty léky.prosím poraďte co dále.děkuji Anna Grűnerová

čtv 16. čer 2011 11:45:54
Odpovědět s citací
Dnes 16.6.2011 jsem byla na odběru krve. A ještě dnes my volala sestra od.praktické lékařky,že se mám dostavit,protože mám hodně vysoké jaterní testy.Prosím o radu jestli to nemohou způsobit léky,které užívám již asi od r.1998.Jelikož nepiji vůbec žádný alkohol a tučná jídla také nekonzumuji a jaterní testy se stále zvedají.
Léky které užívám:BETAXA 20
RIVOTRIL0,5mg
SIMGAL10mg
FLONIDAN10mg
OMEPRAZOL20mg
STADAMET850MG a nyní byl vysazen glymexan4mg

před rokem byl vysazen loradur(vysoký tlak,jelikož my byl zjištěn diabetes a tyto prášky prý cukr zvyšují(od této doby na tlak neberu nic a mám ho v pořádku a to nejvyšší hodnota je 130/85
Již něklikrát jsem chtěla vysadit některé z těchto lékú,jako rivotril,nebo betaxu,ale pani doktorka tvrdí,že bych mohla dostat mrtvici.Ale podle mě jím zdravě už držím dietu i na diabetes a tam se také nesmí tučná jídla,nepiji alkohol vůbec žádný,nekouřim,tak už zbývají jen ty léky.prosím poraďte co dále.děkuji Anna Grűnerová

čtv 16. čer 2011 11:46:15
Odpovědět s citací
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli ovlivní právě prodělávané virové onemocnění (rýma + kašel + bolesti hlavy) hodnoty jaterních testů.

pon 05. zář 2011 11:51:57
Odpovědět s citací
Na jaterních testech mi nameřili S- GMT 7,19 a S-ALP 2,62 je to moc spatný a co mam dela aby se to zlepšilo. je mi 75 let. Dekuji

pát 09. bře 2012 15:24:54
Odpovědět s citací
A proč se ptáte zrovna na diabetickém webu?

pát 09. bře 2012 15:41:50
Odpovědět s citací
mam AST 0,75ALT0,97GMT 7.19 ,ALP2,62 , SRP 7,6.- prosím jsem po vyndaní žlucníku a nedržím dietu.Co mam dela abych to snížil. Moc dekuji .

pát 09. bře 2012 17:02:21
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4