Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Jaterní testy 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Renato,trend poklesu JT se nedá odhadnout,uvidíte..
Nemáte nějaké perličky z matriky,co rodiče vymysleli za jména dětí??
D.Samková

úte 19. kvě 2009 7:47:04
Odpovědět s citací
Dobrý den, paní doktorko, tak naše dcera byla propuštěna z nemocnice a ALT z 8,22 krásně klesl na 0,57. Máme dobrat léky, dodržovat dietu, bez fyzické zátěže a kontrola za 4 měsíce, tak věřím, že už to bude lepší.

Co se matriky týká, samozřejmě nemohu uvádět konkrétní případy, ale např. k typicky českému příjmení Novák rodiče vymyslí cizí jméno (někdy i dvě), tak mi to "trhá uši".

Renáta

úte 02. čer 2009 6:21:20
Odpovědět s citací
Renato,tak to se krásně normalizovalo!!
Myslím,že režimovavá opatření,pokud budete důsledně dodržovat,postačí k rekonvalescenci a za půl roku o nemoci nebudete ani vědět.
D.Samková

úte 02. čer 2009 8:55:45
Odpovědět s citací
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,co může způsobovat stále zvýšené testy ALT a AST.Synovi je deset let jeho vyšetření od konce března jsou v hodnotách ALT : 1,11 1,27 0,88 O,81 a dnešní 1,36 AST 0,8 0,66 0,49 0,62 a dnešní 0,75. Má vyšetření ultrazvuku postupně 3x játra 11,88cm, 12,4cm a dnes 11,8cm a sleziny 10,3cm 9,78cm a dnes 9,4(závěr mírná splenomegalie) Od konce března bere Essentiale forte N.Jsem už dost zoufalá z jeho nelepšícího stavu

stř 03. čer 2009 16:10:44
Odpovědět s citací
Prosím, já bych se potřebovala zeptat mému bratru při vyšetření našli hodně močoviny co to znamená.

ned 21. čer 2009 16:25:51

Odpovědět s citací
Usazováním kyseliny močové vzniká metabolická porucha zvaná dna (nebo taky podagra či pakostnice). Kyselina se usazuje především v kloubech (nejčastěji u palce nohou) a způsobuje bolestivý zánět.

ned 21. čer 2009 18:10:03
Odpovědět s citací
jaterni testi bili kolem 1,25 nevim to přesně

čtv 02. črc 2009 16:53:22
Odpovědět s citací
Dobrý den
mám už nějakou dobu zvýšené jaterní testy nyní GMT 5,4 a cholesteror 6,2.Prý jsem prodělala žloutenku typ A prosím co s tím mám dělat. Moc děkuji

čtv 30. črc 2009 21:50:04
Odpovědět s citací
Mam zvysene jaterni testy na 7 celych jsem v Irsku a nemaji tu kompetentni leky bojim se ze umru.Prodelal jsem hepatitidu b,c.doktor zde je polak a doporucil mi esenciale forte nevim vsak jestli mi nekdo z Cech muze poslat leky sem do Irska nevim jestli jsou na lek.predpis poradte mi rychle prosim.

úte 25. srp 2009 14:58:17
Odpovědět s citací
myslim tim alt a bilirubin pres 2,neco dekuji vlada

úte 25. srp 2009 15:00:42
Odpovědět s citací
Láďo,z těchto strohých informací nelze dělat závěr.
Velice záleží,zda máte chronickou perzistující hep B,C,ta si zasluhuje terapii antivirotiky,jednoznačně terapie na předpis a za přesné monitorace,nejlépe alespoň přechodně za hospitalizace či v péči hepatologické poradny.
Onemocnění hep B,C je většinou následek rizikového chování / nechráněný sex.styk,abusus drog/,rozhodně to zasluhuje širší pozornost než užívání pouze Esentiale,navíc jste od této chvíle i možným zdrojem nákazy pro ostatní / kontakt s krví,sekrety,nechráněný sex.styk/
Je tedy vhodné obrátit se na lékaře hepatologa a podrobné dovyšetření hepatitid.
D.Samková

stř 26. srp 2009 9:44:24
Odpovědět s citací
Můj strýc má žloutenku C, protože musel chodit na dialýzu, opakovaně dostával transfuze atd. Teď už je to víc hlídaný,tak tolik nákaz není. Ale paní doktorko, netvrďte prosím, že to je je následek rizikového chování / nechráněný sex.styk,abusus drog. Píšete sice většinou , ale pro hodně lidí to tak nakonec je a přes to nejede vlak, když to říkal doktor.
Teď nám sdělili, že na dialýzu bude muset můj přítel, asi je to prokletí kolem mě.

stř 26. srp 2009 10:35:43
Odpovědět s citací
Diabetičko,k Vašemu komentáři jen zdůrazňuji slovo -většinou..,pokud si podrobně přečtete co píši,není tato forma nákazy jako dogma,ale většinou to tak je.
Jinak samozřejmě krevvní deriváty,opakované HD a ostatní,ale to mi věřte,v daleko menším počtu případů..
Jinak Vašeho přítele mi je líto.
D.Samková

sob 29. srp 2009 8:54:53
Odpovědět s citací
Dobrý den,
mám menší dotaz k jaterním testům u dítěte 11let.
Bi: celk. 43,3 ALT: 0,23 GMT: 0,22 ALP: 5,60 S-AMS 1,5
syn má bolesti bříška, hlavy a 2x za den ho roztřese zimnice, po zimnici se dostaví únava a mírně má oteklý obličej. Zažloutlé bělmo nemá. Ostatní odběry:
Le:4,30 Ery: 5,02, HGB:147,00 HCT: 0,44, MCV: 87,40, trombo:279
Ptám se za jak dlouho by se mohl bilirubin srovnat na hranici / je-li to vůbec možné - Gylbertův syndrom zatím není potvrzen/, a zda je vhodné s hyperbilirubinémii sportovat.
Děkuji Hanka

pon 14. zář 2009 14:34:27

Odpovědět s citací
Hani,
za jak dlouho se bilirubin srovná ti nepovím,určitě je to individuelní,podle
dané nemoci,ale sportovat s nálezem bilirubinu by se určitě nemělo,
sport neskutečně zatěžuje játra a při jakémkoliv onemocnění je potřeba klid.

pon 14. zář 2009 18:43:49
Odpovědět s citací
Haňour: Mě bylo sděleno, že zvýšená hodnota bilirubinu vzhledem k ostatním hodnotám vyšetření asi znamená Gilbertův syndrom a že se nemusím omezovat. Z toho usuzuji, že zvýšená hodnota bilirubinu není důvod k omezení sportu. Ale těžko říct, zda ve tvém případě sport neomezují jiné hodnoty vyšetření. Je to syndrom v populaci relativně rozšířený (5 % obyvatel ČR), avšak lidé bez vyšetření o něm neví. Takže se mi nechce věřit, že by si každý člověk s GS sportem odrovnal játra. Pokud má syn GS, tak se zřejmě hodnota bilirubinu do normálu už nevrátí.
Toť mé zkušenosti.

úte 15. zář 2009 20:40:15
Odpovědět s citací
Taky znám jednoho kluka, co má potvrzený Gilbertův syndrom, našli mu ho při vyšetření na mononukleózu. Sport mu rozhodně nikdo nezakazuje. Není teda žádný vrcholový sportovec, ale hrál závodně florbal, takže nějakou větší zátěž určitě pravidelně má.

Růženo, ten Gilbertův syndrom je na celý život, aspoň já jsem to tak pochopila.

stř 16. zář 2009 7:06:02
Odpovědět s citací
Tak Martínek je v nemocnici na vyšetření. Mít Gilberta by pro něj bylo asi nejmenší zlo co by ho mohlo potkat. Můj bilirubin taky nebývá optimální a nějak mě to neomezuje, pro mě stačí se vyvarovat tučnějším potravinám a jsem v pohodě. Sportu si užívám pouze jako divák :-)

Co lékař, to jiný názor, ale nemá cenu předbíhat, dokud nejsou hotova všechna vyšetření.

stř 16. zář 2009 8:10:18
Odpovědět s citací
není Lído není! :-) Já měla vždy kolem 30 a naposledy už jen 18, což je v normě (0-20).
Jo kámoš měl přes 60 a dělal dost kulturistiku a doktorka mu ji "zakázala" no, že to úplné vysílení není dobré - asi je to fakt, pamatuju si, jak se mi smáli, že mám na výletě žluté fleky na obličeji...

stř 16. zář 2009 16:00:07
Odpovědět s citací
Haňoure,mě spíše zarazilo ALP kolem 5,jestli jste se nepřepsala.Zajímaly by mne oba bilirubiny / konjug ,nekonjug /
K GS by neměl mít zimnice,třesavku..
Dělali se ostatní náběry jako sedimentace,vyšetření moči,CRP
Bolesti břicha má kde, nejsou v pravém podžebří?? I u mladého mohou být žlučníkové potíže,většinou s vyšším ALP bývá i vysoké GMT,ale není to pravidlo.Asi bych udělala sono břicha..
D.Samková

čtv 17. zář 2009 11:38:18
Odpovědět s citací
No, švagr má Gilbert sy, prý je to benigní afekce.
Také by mě znepokojovaly ty zimnice, bolesti bříška, hlavy. Snad to nebude nic vážného.

Paní doktorko, moc se omlouvám, ale dítě 10-15 let, hodnoty ALP 1,35-7,5 ukat/l, prý se zvyšuje při růstu jako marker aktivity osteoblastů, proto u dětí v období růstu jsou fyziologcké vyšší hodnoty...Zrovna to tak měly naše dvojčata:-) M.

čtv 17. zář 2009 11:46:31
Odpovědět s citací
Paní doktorko,
Bříško bolí nad pupíčkem v tom trojúhelníku, a pod žebrama. Vím, že jsou tam dvě hodnoty hraniční- něco od slinivky a b.krvinky.
Taky se mi nezdály ty zimnice, protože poslední doma, trvala témeř 2 hodiny, tak jsem ráda že je Marťa v nemocnici. Už má za sebou sono bříška, ORL, kardio., endokrinol. vyšetření, i chirurgické vyš - vše je v pořádku. Vysledky na žloutenku A,B taky OK /což se dalo čekat - je očkovaný před nástupem do školy/. Moč byla pouze do zkumavky, 24 hod. nesbíral.
Zítra neurologie a ostatní výsledky krve.
Ještě se nabíraly krve, co budou výsledky za 2 týdny/posílaly se do Brna/ asi na Wilsona.
Jsem neznalec v tomto oboru, tak se omlouvám.
Jinak zimnice co proběhla v nemocnici byla už krátká, trvala jen 15 minut, při ní ani po teploty neměl. Dnes se cítí lépe a bez bolesti hlavy, bříško už jen trošku, a je to na ústupu. Jak budu mít nějaké konkrétní výsledky, tak napíšu.

Dominikovy vzestupy gl. jsme vyřešili dopíchnutím před spaním - dle gl. Zatím to funguje. Děkuji :-)

čtv 17. zář 2009 18:40:18
Odpovědět s citací
Tak jsem ještě jednou koukla a je to ALP: 5,60, glukoza 4,1, CRP méně jak 0,2mg.
Manžel se docela vyděsil a tak prosíme - co by nás mohlo čekat a co to znamená. Ještě máme v živé paměti, když nám oznámili, že máme cukrovku.

čtv 17. zář 2009 20:01:43
Odpovědět s citací
Marteno,není zač se omlouvat,přece jen nejsem pediatr..Jasně ,že ALP může znamenat aktivitu osteoblastů,u dospělých naopak tumorozní proces či meta v kostech.
Ale i tak by k růstu,neměl mít bolesti břicha a třesavku,proto to sono.

Haňoure,tak držím palce,aby to dobře dopadlo,neděste se dopředu.
D.Samková

pát 18. zář 2009 12:51:36
Odpovědět s citací
Paní doktorko, je mi jasné, že zimnice, bolesti břicha apod. nejsou normální, to by mě též i jako laika vyděsilo:-)
Reagovala jsem, že jste psala, že Vás zarazilo ALP kolem 5 (vím, že u dospělých je horní hranice- konkrétně ve VFN- 2,2...ale u dětí 10-15 let je uvedeno fyziologické rozmezí 1.3-7.5, takže dle toho by hodnota 5.6 byla v pořádku:-)
Neberte to, prosím, že bych se Vám chtěla plést do řemesla:-) To rozhodně ne, to bych si nedovolila:-) Naši kluci měli dokonce kolem 10, ale dost se poslední dobou vytáhli, už nejsou nejmenší ve třídě:-), prý je to v této fázi běžný nález - říkala pediatrička mamce, tak snad jí lze věřit, dětí už jí asi prošlo pod rukama spousta:-) Navíc u syna Haňoura je při korekci na věk nález naštěstí v normě...

Haňoure, tak moc držím palce, ať je syn v pořádku! Nemohla to být nějaká virosa? A zvýšená hodnota bilirubinu jen "náhodný" nález? Je dobře, že ho vyšetří, ať nemusíte mít zbytečně pořád strach, co to mohlo být...
Držím palce! M.

pát 18. zář 2009 16:47:00
Odpovědět s citací
Tak Martínek je doma z nemocnice, bilirubin z dneška už jde dolů, kontroloval se přímý, ostatní odběry jsou taky v normě, ALP je už pod 5. Ještě je hraniční železo.
Všechna vyšetření /i oční dělalo se taky dnes/jsou v pořádku. Zbývá doplnit EEG.
Přesto se včera dostavila 2x zimnice, bolesti hlavy a odpoledne ho zase bolelo bříško. Tak už si říkám jestli to není migréna, ale nemůžu přijít na to co ji spouští.

Jinak s tím růstem může mít Martena klidně pravdu, protože Marťa teď konečně začal růst, už měří 138 cm.
Samozřejmě že roste celej svůj život:-), ale pozvolna pomalu, na spodním percentilu.

stř 23. zář 2009 19:23:48

Odpovědět s citací
Hani, to je fajn, že je Martínek doma. Držím pěsti, ať se upraví i ty bolesti.

stř 23. zář 2009 19:35:01
Odpovědět s citací
Mončo, díky zítra písnu. Dnes byl blááázinec. :-)

stř 23. zář 2009 19:51:55
Odpovědět s citací
Jsem ráda,že jste dobře dopadli..
D.Samková

čtv 24. zář 2009 11:33:54
Odpovědět s citací
To je dobře, že jste doma!
Martena je šikula, dost se vyzná, jak ji tu sleduju, mohla by konkurovat:-)

pát 25. zář 2009 10:33:45

Odpovědět s citací
Když už se tu zmiňoval žlučník, tak neví někdo,jestli zvýšené CRP a leukocyty (19) mohou souviset nějak se žlučníkem?? Vše nasvědčuje tomu, že jde o žlučník, ale sono to vyvrací........?

pát 25. zář 2009 13:39:31
Odpovědět s citací
Aneto,vyšší hodnoty CRP a leuko většinou značí zánět v těle,se žlučníkem to samozřejmě také může souviset,záleží na ostatních příznacích a výsledcích.
D.Samková

sob 26. zář 2009 7:49:20

Odpovědět s citací
Paní doktorko, ostatní výsledky byly O.K. Všechny příznaky ukazují na žlučník, také si to doktor myslel,ale sono nic neukázalo. Měla jsem už třikrát koliku (hodně velké bolesti a křeče v pravém podžebří,později už pak bolí celé břicho). Poprvé v noci jsem byla na pohotovosti o víkendu,tam vyloučili žlučové kameny a poslali na dovyšetření v pondělí do nemocnice ve spádu (byli jsme zrovna na dovolené) s tím,že podle těch leukocytů a CRP to asi bude zánět žaludku(už nějaký čas jsem brala Helicid) + ten warfarin. Ale na gastroskopii taky nic. Po týdnu další kolika a zase o víkendu a zase ne doma. Tentokrát nás z pohotovosti poslali rovnou na odd. gastro. Tam nejdřív MUDr. řekl,že tam jeden žlučový kamen vidí,ale pak zase,že ne a do zprávy napsal,že vyloučil akutní zánět žlučníku a slinivky (ale teď mi krevní testy nedělali,takže nevim,jak LEU a CRP) a že nejsoz žluč. kamenu ,ale v závěru napsal dg. možná sludge a kameny? Takže v pondělí opět už v naší nemocnici UTZ a zase tam nic doktor neviděl. Takže se to uzavřelo jako akutní břišní příhoda,ale nic konkrétního(také vzhledem k dlouhodobé zácpě). Vždy mi dali infuzi s algifenem,ta trochu pomohla,ale zase se to vrátilo,sice už ne tak silné jako předtím,ale už jsem si vzala algifen. Všechny tyhle problémy byly buď po smaženém nebo mastném jídle. Teď to nejím a je docela klid.
Paní doktorko, chtěla bych znát Váš názor,jestli to může být žlučník i když na utz není nic vidět. Prý se může žlučník ozvat,když někdo drží delší dobu dietu/což je můj případ)a pak si vezme např. smažené jídlo. Možná to může být i od zácpy, ale tomu moc nevěřím. Ty běžné bolesti snad ano,ale ne ty hrozné křeče,kdy se ani nenarovnám.
Já vím,že takhle na dálku je to těžko,ale zajímal by mě Váš názor.
Díky

úte 29. zář 2009 10:29:14
Odpovědět s citací
Aneto,tak jak to píšete,žlučník se nabízí.
Na UZ nemusí být nic vidět,laboratorně bez zn obstrukce,obtíže máte ale charakteriistické.
Může se jednat o tzv.sludge / bláto/,které není vidět na UZ,ale může dělat stejnou neplechu jako kameny..
Pokud Vám dělá dieta dobře,držte ji,Algifen v případě nouze.
Pokud by se obtíže opakovaly, s CRP a leuko,je na místě vyšetření ERCP.
Ve Vašem případě by to obnášelo vysadit Warfarin,převést na LWMH,provést vyšetření,uvolnit žlučové cesty,opět Warfarin.
Jinak při zácpě dlouhodobé můžete pociťovat všechny možné příznaky,nicméně Vám to neudělá elevaci CRP a leuko..-
D.Samková

úte 29. zář 2009 11:53:21

Odpovědět s citací
Díky paní doktorko,
tento týden jdu na kontrolu na kardio,tak to zkusím s MUDr probrat, co a jak dál řešit.
Děkuju za ochotu

pon 12. říj 2009 7:28:00
Odpovědět s citací
Marki, nebo někdo jiný co máte GS, je nějaká šance snížit bilirubin. Martínek drží dietu, nemá stres ani žádnou zátěž. Zatím nezačal ani ve škole cvičit. Už nám bili. klesnul na 33, ale od minulýho týdne povyskočil zase na 41. Co můžeme ještě udělat, aby bylo mu bylo líp? Teď 2 den zase bolí bříško, hlava a občas se přidá náhlá únava a vyčerpání.

úte 13. říj 2009 7:04:00
Odpovědět s citací
No, já pro to nic extra nedělala - teda dostala jsem ve 23 letech cukrovku a je fakt, že jsem tím o dost zlepšila svůj jídelníček - předtím nehrozila zelenina, ovoce leda banán atp, tak možná to je tím, ale možná ne, kdoví - jsem ti moc nepomohla no :(

úte 13. říj 2009 12:44:46
Odpovědět s citací
Tak mám Martínek zežloutnul :-) dnešní bili. 55, proto asi i ta únava. Ach jo.........

úte 13. říj 2009 15:56:03

Odpovědět s citací
Haňour,
je mi líto,že máte takové trable,my také,zítra jedeme na diabetologii,protože nám profesor volal,že má Hanča velice vysoké imunoglobuliny,že se tam zase něco děje a je fakt,že se něco děje,protože máme už přes týden stále nad 20 a přidáváme a přidáváme a žádný výsledek.
Tak mám strach,prý ji musí udělat veškeré vyšetření všeho rentgeny,sono,
odběry.

úte 13. říj 2009 16:30:37
Odpovědět s citací
Haňoure,já myslela,že jste byli před nedávnem vyšetřeni a vše v pořádku..
Nebo si to špatně pamatuji a byl to alespoň GS? I tak držím palce,aby to nebylo nic vážného..
Růženko,budu Vám moc držet palce..
Doufám,že se i přes bio terapii neozvala artritis,podzim je bohužel její čas..
D.Samková

stř 14. říj 2009 9:04:35
Odpovědět s citací
Paní doktorko,
Martínek byl propuštěný z nemocnice s blili. 45 umol/l, ostatní hodnoty byly v normě.
DG: hyperbilirubinemie - benigní juvenilní
Po 10 dnech se dělaly kontrolní náběry a bilirubin vyšel 33. Malej začal chodit do školy, ale bez sportu a zátěže /dokonce jsme ho občas do té školy dovezli autem:-)/
V pátek 9.10. znovu odběry bili:41. Paní doktorka naznala, že je jedno jestli je bilirubin 33 nebo 41, hlavně dietu, omezit pohyb, stres..

Od neděle 11.10. je Martínek unavený a bolí bříško i hlava, má zažloutké bělmo i kůžičku, už při prohlídce v gastro poradně říkala paní doktorka, že bude asi na 50. Při odběru: bilirubin 55, všechno ostatní je vpořádku.

Už nevím jak toto můžeme ovlivnit, dietu dodržujeme.
Stres, pohyb, viroza po celou dobu žádný, přesto ten bilirubin takto vylítnul. Nedokážu najít souvislost.
Marťa už by rád za klukama na tréninky na led, doma už se taky nudí....Proto se ptám, jestli třeba v přírodní medicíně by pro něj nebylo?

stř 14. říj 2009 10:51:37
Odpovědět s citací
Haňour, já mám Gilberta několik let, bilirubin s maximem 80, nejmíň kolem 40. Dr. mi řekl, že to není nemoc, jen nezávažná odchylka metabolismu bilirubinu, nemám držet žádnou odchylku, můžu sportovat. Hodnoty kolísají, to je prý typické. Při větším stresu, námaze, nemoci je obdobím s vyššími hodnotami. Myslím, že synova zvýšená hladina bilirubinu není příčinou jeho únavy, spíše naopak. Jestli ho omezujete, může ho to stresovat a to vést ke zvýšení hodnoty. Nechala bych ho dělat, co chce, nač si sám troufá, netrápila ho dietou a čas od času zkontrolovala. Já s tím úspěšně prožila i těhotentství, bez ztráty kytičky:)

stř 14. říj 2009 19:39:18

Odpovědět s citací
p.doktorko,
takže imunoglobuliny IgA,IgG i IgM jsou zvýšené,pravděpodobně
se prý artritida opět ozvala,Hanku opravdu kolena dost bolí,
máte pravdu,že podzim je na klouby špatný.
Jinak nějaký zánět v těle je,má zvýšené zánětlivé parametry,
Hanku v létě muselo něco bodnout,měla malý boláček na ruce a ten ji minulý týden začal dost hnisat a kolem je bolestivé zarudlé místo,prý prozatím uvidíme,na chirurgii to zatím není,takže jsme dostali antibiotika na přeléčení a uvidíme do příštího týdne,jak budou vypadat další výsledky,
také jsme profesorovi říkali,že ji z ničeho nic začali dost hnisat uši,to se ještě nikdy nestalo a má píchlé náušnice od narození,takže také je to od nějakého zánětu,může to být jenom vše od toho bodnutí.
Tak prozatím být v klidu bez sportu,což pořádně obrečela.
Jinak ji vůbec nic není,ale u ní je vždy vše zkresleno tou imunosupresí,
až na ty vysoké glykémie,to máme opět dávky,jak pro koně,

čtv 15. říj 2009 18:08:58
Odpovědět s citací
Růženko,
tak se držte, když dítě nemůže sportovat, je to pro ně otrava. Navíc jestli se blíží zápas nebo turnaj...

čtv 15. říj 2009 19:07:31

Odpovědět s citací
No právě,že v sobotu mají první mistrák,tak se na ně chce jet jenom podívat,ale to je jako prašť jako uhoď,protože bude zase nervózní.

čtv 15. říj 2009 20:53:07
Odpovědět s citací
Růženko,sezonní výkyvy jsou pro artritis typické,snad to nebude nijak zásadní.
A nekouslo Hanču klíště?? Kontrolovali i protilátky na borelii?
Širokospektrá atb jsou jistě na místě,nemůžete si dovolit něco zanedbat,ani se nebudu ptát,co glykémie..

Haňoure,k tomu GS by ho nemělo si myslím bolet bříško..,ale věřím,že byl pořádně vyšetřen.
Jinak u každého je to jinak,někdo má jen nepatrně zvýšenou hodnotu bili,s někým opravdu stres a nemoc zacvičí a hodnoty jsou 50-60.
Asi Vám doporučili Flavobion,teď se přiznám,že nevím,zda ho mohou děti,ale je to výtažek bylinek,asi by to nemělo vadit..
D.Samková

pát 16. říj 2009 16:10:12
Odpovědět s citací
Užívá 2x denně Ranisan 75mg, jak se mu uleví, tak bude stačit 2x půlku. Anacit před každým hlavním jídle.
Ještě čekáme na výsledky EBV a celiakii.

pát 16. říj 2009 17:29:32

Odpovědět s citací
P.doktorko,
odběry na borelie jsem si poprosila sama,protože už jsme lymskou boreliózu měli v 3 letech a nadělala nám dost paseky,museli Hanču přeléčovat téměř půl roku,ale v té době jsme také žádné klíště neměli,
tvrdili nám,že stačí kousnutí muňkou klíštěte ani nemusí být dlouho přisáté.
Glykémie jsou opravdu děs a hrůza,ve středu nám bazály profesor zvýšil na 2 J/hod. a stejně žádná sláva,večer ji to stejně vyletí nad 20,dneska
dokonce na 30,ale také prší,tak to může být tím.
Tu artritidu podle mne Hanča musí mít dost agresivní,když za necelé tři roky
ji to stačilo zničit kolení chrupavky.Ale ona vážně reaguje dost citlivě na změny počasí,tak se to snad zase zklidní.

Haňour,
vím,že na játra je dobrý Flavobion,jak píše p.doktorka a také
Lipovitan,jsou to potravinové doplňky a můžou je děti od 5 let,Flavobion má malý obsah sacharidů,takže se nemusí započítávat do jídelního plánu
a Lipovitan snad nemá vůbec žádné.
Ještě vím,že velice dobrý na játra je tvaroh,mému manželovi ho doporučovali,že ho musí sníst denně kostku,prý perfektně obnovuje jaterní
buňky.A tvaroh nemá sacharidy,tak by ho mohl Dominik v jakékoliv úpravě.

pát 16. říj 2009 17:42:19
Odpovědět s citací
Růženko,máte to trápení,podobně je na tom Martena se svým SLE,také to není žádný beránek..
Bude se to řešit doma nebo za hospitalizace, bude se navyšovat přechodně alespoň kortikoterapie??
Přeji ať se to jen lepší..
D.Samková

sob 17. říj 2009 9:18:24
Odpovědět s citací
Tak po týdnu nám bilirubin klesnul na 38, ještě čekáme na výsledky celiakie, EBV a ostatní odběry vše je v pořádku. Stále Martínka trápí bolesti bříška, hlavy a únava. Od pondělka chodí do školy, a včera na chvilku klimbnul v hodině :-), ještě že je paní učitelka tak tolerantní.

Pani doktorko, existuje něco jako "glukometr", ale na zjištění hladiny bilirubinu? Pro domácí zjištění?

stř 21. říj 2009 10:25:56
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další