Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ] 
léčba radioaktivním jódem 
Autor Zpráva

Zdravím všechny, nedávno jsem se ptala na názor, jak postupovat při léčbě hyperfunkce štítné žlázy v kombinaci s diabetem. Z možností operace nebo radiojód jsem zvolila to druhé a právě dnes jsem se vrátila z nemocnice. Takže se chci podělit o pár postřehů s případnými následovníky. Tento týden v pondělí jsem nastoupila do FN v HK a nechala se uvěznit jako princezna ve věži. Nakonec to ale nebylo tak strašné. První den jsem byla ještě volná a podstoupila několik vyšetření, na jejichž základě zvolili dávku jódu. V úterý v poledene jsem vypila radioaktivní vodu ( k mému překvapení jí bylo jen na dně kalíšku) a pak se za mnou definitivně zavřely dveře a nikdo dovnitř, nikdo ven. Naštěstí je hradecké oddělení nové, takže vybavení pokoje bylo docela komfortní (lednička, televize, telefon), s trochou fantazie si člověk mohl připadat jako v přímořském apatmánu. Zkrátím to - dnes, v pátek dopoledne mě dozimetrem (tedy myslím, že to byl dozimetr) změřili a pustili domů. Na závěrečné jásání je samozřejmě ještě čas, účinnost léčby ukáží až testy za měsíc, ale dosavadní průběh mě přesvědčil, že tenhle způsob je šetrnější a i snesitelnější než operace.

pát 20. čer 2008 14:37:55
Darjo, držím palce. Člověk stále cosi nového prožívá...............

pát 20. čer 2008 14:54:53
Darjo, držím palce, ať jsi OK.

pát 20. čer 2008 17:50:24

Děkuji za podporu. Nejde ale o žádnou tragedii, problémy se štítnou žlázou jsou velmi rozšířené i v nediabetické populaci. Skutečně to pro mě byla zase nová životní zkušenost, svým způsobem i povzbuzující. Z pěti přijatých žen( věkové rozpětí 17 - 56 let) jsem jako jediná nebyla onkologickým pacientem, takže jen ta moje cukrovka nikoho moc nevzrušovala (včetně doktorů).

pát 20. čer 2008 19:51:50
Darjo,jsem ráda,že jste si dobře vybrala a jste po výborné dovolené):
D.Samková

ned 22. čer 2008 6:39:16

Dobré ráno, paní doktorko, musím jen dodat - byla to dovolená Robinsona na pustém ostrově. Dost dobře si nedovedu představit, že bych takhle měla strávit několik týdnů.

ned 22. čer 2008 8:27:13
Darjo,je dobře,že to máte vyřešené,alespoň jste měla čas si rovnat myšlenky):
D.Samková

úte 24. čer 2008 8:08:48

Darjo, zdravím, jsem ráda, že ses dle svého uvážení dobře rozhodla a věřím, že vše bude OK:-) Jé, Robinsona na pustém ostrově bych uvítala, občas by se hodilo:-)

čtv 26. čer 2008 18:21:07

Hani, zdravím, tvůj návrat "ztracené dcery" mě moc potěšil, patřím taky mezi ty, kterým tady chybíš.
Jinak pustý ostrov a já se nemáme radi. Ovšem má léčba má zajímavý vývoj. Po návratu z nemocnice se mně objevila na noze v oblasti podkolenní jamky opravdu hnusná červeno fialová skvrna, která roste a roste. Po návštěvě lékaře první předběžná diagnóza - lymská borelioza. Tak čekám na výsledky krevních testů a užívám si. To nám ty prázdniny pěkně začínají...
Doufám, že ty jsi nám tom zdravotně lépe a průběh těch loňských prázdnin se nebude opakovat.

čtv 26. čer 2008 19:03:25
snad ti to dobre dopadne.znama takovou operaci podstoupila a lekari udelali nejakou chybu ani nevim jak dopadla.

čtv 26. čer 2008 19:35:17

Darjo, děkuju moc za uvítání, je to milé:-) Ta noha- je to zatvrdlé, teplé, bolestivé sledující průběh žil, příp. oteklé? Aby z toho nebyl zánět žil...
Jinak moje prázdniny jsou ještě hodně daleko, pokud to dobře půjde, mám do 17.7. zkouškové (to už se mnou asi doma nevydrží, zrovna dnes táta povídal, že ze mě skončí v blázinci:-), pak snad chvíli volno a jednu jsem si nechala na září...zdravotně- obávám se, že líp už asi nebude, ale myslím, že může být hůř...takže když by to zůstalo aspoň tak, jak to je, byla bych vděčná:-)
Hanina

čtv 26. čer 2008 19:50:14
Hanino,to je prima,že jste se ozvala!!
Tak kdy už z Vás bude kolegyně??):Pamatuji si,že ty státnice byly úmorné a s každou další ubývá energie a sil na učení..Tak se držte.
D.Samková

pát 27. čer 2008 8:37:49

Dobrý den, paní doktorko, nestrašte, státnice mě v blízkém období teprve snad čekají a síly už docházejí předem... navíc začínám řešit, co potom, nejsem si jista, zda po mně někdo bude toužit a jak to případně budu zvládat já, toť taky otázka. Sama cítím, že je to pro mě čímdál náročnější...
A po včerejší zkoušce, kdy jsem si morbidně vytáhla diagnostiku pyelonefritidy a diabetickou nefropatii si říkám, že je to snad naschvál...ale aspoň mám 1*, všechno zlý je asi k něčemu dobrý:-)
Hanina

pát 27. čer 2008 11:07:16
Hanino, tak to z Vás museli " padnout na znak".
Pamatuji,jak už člověk opravdu nemůže,dolehne ta 6 letá únava a nechce se. Zapněte všechny síly,ať to máte z krku.Doktořina je opravdu hezká věc!!
D.Samková

sob 28. čer 2008 7:59:38

darjo,
červeno fialovou skvrnu a ještě ke všemu takové granulomky se dceři
též udělala v 2,5 letech,také ji zjistili lymskou boreliózu,půl roku ji přeléčovali antibiotikama a po biopsii se potvrdilo kožní onemocnění granulom anulare,má to na celém nártu až ke kotníku pravé nožičky,takže už 10 let to má,nic nám nepomohlo,až teď co bere imunosupresiva to je lepší.

sob 28. čer 2008 14:02:49

Růženko, děkuji, ale nemusím mít všechno.
No uvidím, pořád ještě čekám na výsledky testů, takže konečná diagnoza je stále věcí otevřenou. Děkuji za připomínku, nikdy není od věci mít v záloze více možností. Pokud bude můj pan doktor tápat, můžu mu "poradit".

sob 28. čer 2008 15:38:16

Paní doktorko, myslím, že ani ne:-) Jen pan doc. poznamenal, jestli jsem si to četla i pozadu:-) Ovšem když jsem poté mluvila s nefrologem ohledně úpravy terapie, ten z toho měl druhý Vánoce- jeho komentář plný expresivních výrazů si ani netroufám publikovat:-)prý jsem neskutečná:-)... obávám se, že doba studií je oproti praxi procházka růžovým sadem (ač mi to teda růžové moc nepřijde....), navíc teorie se od praxe hodně liší a já nepoznám snad ani angínu:-)...souhlasím, že medicína je krásná (ale někdy taky hodně smutná)... unavená jsem příšerně, ale asi to bude i současně přítomnou anémií, měla bych začít s aplikací erytropoetinu, tak snad bude po zlepšení KO líp...
A co Vy, jak se Vám daří s Tomáškem?
Hanina

sob 28. čer 2008 16:25:41
Hanino, na státnice potřebujete hodně sil,EPO Vám určitě pomůže..
Děkuji za optání,Tomášek stále hodný,zřejmě mu to zůstane.Užíváme si..
D.Samková

ned 29. čer 2008 9:12:42

Paní doktorko, děkuju za podporu, jste moc hodná:-) Tomášek bude jistě
po Vás:-) Věřím, že EPO pomůže, je fakt, že když jsem mívala Hb kolem 100g/l, cítila jsem se líp...a snad to všechno nějak zvládnu:-)
Hanina

ned 29. čer 2008 14:22:37
Hanino, Ty jsi vážně šprtka! Gratuluju:-)
Hele, co je to ten EPO, není to náhodou nějaká dopingová látka?:-)

čtv 03. črc 2008 9:16:26

Marteno, díky:-) Upřímně řečeno, mně by stačila trojka s odřenýma ušima, hlavně, když už tam nemusím znova:-)
Hele, Ty seš nějak informovaná, to výš, musím se nějak nadopovat:-) Ale vážně- EPO se opravdu zneužíval ke zvýšení aerobní kapacity organismu zejména u vytrvalostních sportovců... ale protože se jeho hladina dá poměrně snadno stanovit, sleduje se to.
Jeho hlavní použití je však někde jinde- EPO je hormon, který se vytváří v peritubulárních oblastech ledvin a výrazně se podílí na dozrávání elementů červené krevní řady, u pokročilejších forem renální nedostatečnosti jeho produkce klesá, objevuje se tedy tzv. renální anemie, a proto se aplikuje rekombinantně vyrobený EPO... Takže tak:-) Říkám si, jestli na to není ještě brzo, ale na straně druhé, vzhledem ke všem okolnostem, věřím, že můj dr. ví, co dělá:-)
Hanina

úte 08. črc 2008 10:45:50
Hanino, tak to sorry:-) On Standa je děsně nadšenej sportovec, četla jsem o tom snad v nějakým jeho časopise...M.

úte 08. črc 2008 12:17:14
HANINO, taková chyba!!! ...to výš... kdoví, jak to bylo s tou fizikou!!!:-)M.

úte 08. črc 2008 12:29:35

Vidíš, Marteno, prokoukla jsi mě:-) Jde to se mnou z kopce...:-)

stř 09. črc 2008 9:23:04
Tak právě ležím ve FNHK na léčbě radiojódem po totálním odstranění štítné žlázy kvůli papilárnímu karcinomu. Chtěla bych se zeptat nevíte někdo, jestli je šance, že když mě dnes naměřili dozimetrem hodnotu 30 a je potřeba 12, zda je šance, že to do zítra (kdy má proběhnout další měření a případné propuštění) na těch 12 klesne? nemám vůbec představu kolik jsem měla na začátku a jak rychle to klesá. Děkuji za odpověď

čtv 16. srp 2012 14:15:15
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 25 ]